"EXPO 2016 Antalya"ya doğru

"EXPO 2016 Antalya"ya doğru
"EXPO 2016 Antalya"ya doğru
- "Çiçek ve çocuk" temasıyla gelecek yıl kapılarını açacak EXPO 2016 Antalya kapsamında, Attalos heykeli önündeki 60 metrekarelik alana üç boyutlu resim çizildi

ANTALYA (AA) - EXPO 2016 Antalya Ajansı Tanıtım ve Halkla İlişkiler Direktörlüğü tarafından yürütülen çalışmada 4'ü duvar boyama sanatçısı, 9'u ressam 13 sanatçı, Attalos Heykeli önündeki 60 metrekarelik alana 3 boyutlu EXPO Bahçesi çizdi.

Kalekapısı'nda Antalyalı ve turistlerin ilgiyle izlediği çalışmada, çocuklar da çiçek resimleri yaptı. Yaklaşık bir günde tamamlanan üç boyutlu yer boyama çalışmasını izleyenlere EXPO 2016 Antalya tanıtım materyalleri dağıtıldı.

Sanat yönetmeni Emre Gökçen, yaptığı açıklamada, resme bakanların kendisini uçurumun kenarında hissettiğini söyledi. Ressamların EXPO bahçesi vadisi için ayrıca fotoğraf çekim noktası çizdiklerini belirten Gökçen, "3 boyutlu resim çalışmasını vatandaşların çıplak gözle algılaması mümkün değil. Bu ancak fotoğraf merceğiyle belli bir açıdan bakıldığında görülebilen bir illüzyon. Autocad programı kullanarak çizdiğimiz resmi alana elle uyguladık ve boyutlandırma yaptık" dedi.

Gökçen, kasım ayı içinde kent merkezinde seçilecek bir binada EXPO 2016 temalı duvar boyama çalışması gerçekleştirileceğini sözlerine ekledi.