"EXPO 2016 Antalya"ya doğru

"EXPO 2016 Antalya"ya doğru
"EXPO 2016 Antalya"ya doğru
- SÜSBİR Yönetim Kurulu Üyeleri, EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Haşmet Suiçmez ile bir araya geldi

ANTALYA (AA) - Süs Bitkileri Üreticileri Alt Birliği (SÜSBİR) Yönetim Kurulu Üyeleri, EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Haşmet Suiçmez ile toplantı yaptı.

Toplantı salonunda düzenlenen ve karşılıklı işbirliğinin ele alındığı görüşmede konuşan Suiçmez, süs bitkileri sektörünün ve üreticilerin önünü açacak her türlü gelişmeye olumlu baktıklarını söyledi. EXPO 2016'nın bir botanik EXPO olduğunu hatırlatan Suiçmez, bu açıdan SÜSBİR'in EXPO'ya katkısından memnun olacaklarını vurguladı. 

SÜSBİR Yönetim Kurulu Üyesi Yasin Otuzoğlu da birlik olarak Türkiye'nin ilk EXPO'suna katkı koymaktan mutluluk duyacaklarını dile getirdi. EXPO'ya ön çalışma için geldiklerini belirten Otuzoğlu, "SÜSBİR, kurumsal bahçeler bölümünde bir bahçe ile yer ve düzenlenecek yarışmalarla ilgili olarak sorumluluk alabilir. Ayrıca iç mekan bahçelerindeki bitki, ürün, kesme çiçek gibi sergiler için organizasyonda görev alması ve üyelerimiz aracılığıyla sergiler düzenlemesi mümkündür" dedi.

Otuzoğlu, kültürel etkinlikler kapsamında da kongre, toplantı, çalıştay, panel gibi sektörle ilgili organizasyonlar düzenleyebileceklerini ifade ederek, toplantıda görüşülen konuları yönetim kurulu üyeleriyle görüşüp en kısa sürede çalışmalara başlayacaklarını kaydetti.

Toplantının ardından SÜSBİR heyeti iç mekan bahçeleri ve sergi alanını gezdi.