EXPO 2016 Antalya'ya doğru

EXPO 2016 Antalya'ya doğru
EXPO 2016 Antalya'ya doğru
- BIE Genel Sekreteri Loscertales: - "Çok iyi bir ilerleme seviyesi gördük, ziyaretçiler çok güzel bir sergi alanı görecek"

ANTALYA (AA) - Uluslararası Sergiler Bürosu (BIE) Genel Sekreteri Vicente Loscertales, EXPO 2016 Antalya'daki ilerlemeden çok memnun olduklarını belirterek, "Çok iyi bir ilerleme seviyesi gördük, ziyaretçiler çok güzel bir sergi alanı görecek" dedi.

EXPO 2016 Antalya Ajansı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, 23 Nisan 2016'da açılması planlanan çiçek ve çocuk temalı botanik sergi EXPO 2016 Antalya'daki çalışmaları incelemek için kente gelen BIE Genel Sekreteri Vicente Loscertales, çok iyi bir ilerleme seviyesi gördüklerini bildirdi.

Çalışmaların memnuniyet verici olduğunu vurgulayan Loscertales, katılımcı ülkelerin de bahçelerini yaparken zamanlama konusuna dikkat edip, EXPO 2016'ya kadar kaliteli iş çıkarmalarının sağlanması gerektiğini tavsiye etti.

Loscertales, BIE olarak her türlü desteğe hazır olduklarını ifade ederek, 42 ülke katılımını "çok iyi bir rakam" olarak değerlendirdiklerini, botanik EXPO'lara katılan ülke ortalamasının 30 olduğunu vurguladı.

EXPO 2016 Antalya'nın, kurulduğu alan bakımından da özel olduğunu belirten Loscertales, şöyle devam etti:

"Burası hemen arkasında uzanan dağları ve kurulduğu bölge açısından eminim ki çok yakın zamanda Antalya'da ilginin odaklanacağı başka bir alan haline gelecektir. Çok iyi bir ilerleme seviyesi olduğunu gözlemledik burada. Bir sonraki ziyaret açılıştan bir ay kadar önce olacak. Biz bu gezimizde ne kadar ilerlemiş onu gözlemledik. İlerlemeden çok memnunuz. Zannediyorum ki burada bütün ziyaretçiler görecek çok güzel bir sergi alanı olacak."

Sergi alanını gezen BIE Genel Sekreteri Loscertales, incelemelerinin ardından sergi alanınına, pembe çiçekleri ile bilinen Chorisia Speciosa (maymun çıkmazı) isimli ağacı dikti ve can suyu verdi.