EXPO 2016 Antalya'ya şakayık temalı giriş kapısı

EXPO 2016 Antalya'ya şakayık temalı giriş kapısı
EXPO 2016 Antalya'ya şakayık temalı giriş kapısı
ANTALYA (AA) - EXPO 2016 Antalya sergi alanının giriş kapılarının, fuarın sembol çiçeği şakayık yaprakları şeklinde yapılacağı bildirildi.EXPO 2016...

ANTALYA (AA) - EXPO 2016 Antalya sergi alanının giriş kapılarının, fuarın sembol çiçeği şakayık yaprakları şeklinde yapılacağı bildirildi.

EXPO 2016 Antalya Ajansı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, çiçek ve çocuk temasıyla gelecek yıl açılacak EXPO 2016 Antalya'da üst yapı çalışmaları sürerken, bin 121 dönümlük alanda giriş kapıları inşaatı hızla yükseliyor.

Giriş kapılarındaki görsel mimaride EXPO 2016 Antalya'nın sembol çiçeği şakayığın yaprakları kullanıldı. Dördü engelli 24 giriş, 2'si engelli 14 çıkış turnikesinin yer alacağı ana girişte, yönetim, güvenlik , kayıp eşya, posta, emanet ofisleri, revir, engelli-bebek araç kiralama ve fotoğraf ofisi bulunacak.

Kent merkezinden tramvay ile EXPO alanına gelecek ziyaretçiler için de projede değişiklik yapıldı ve batı girişi eklendi. Bu girişin mimarisi de şakayık yaprağı şeklinde tasarlandı. Batı giriş kapısı 246 metrekarelik bir alana yapılacak. Üçü engelli 13 giriş turnikesinin bulunduğu kapıda, yönetim, güvenlik, kayıp eşya, hediyelik eşya ve engelli-bebek araç kiralama bölümleri yer alacak.

Ana giriş ve batı giriş kapıları yıl sonundan önce tamamlanacak.