EXPO 2016 çalışmalarına BIE'den tam not

EXPO 2016 çalışmalarına BIE'den tam not
EXPO 2016 çalışmalarına BIE'den tam not
ANTALYA (AA) - EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Haşmet Suiçmez başkanlığındaki heyet, Uluslararası Sergiler Bürosu (BIE) Usul ve İcra...

ANTALYA (AA) - EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Haşmet Suiçmez başkanlığındaki heyet, Uluslararası Sergiler Bürosu (BIE) Usul ve İcra Komitelerinde ilerleme raporu sunarak, özel düzenlemeler üzerinde görüşmeler yaptı. 

Merkezi Paris'te bulunan ve başkanlığını Danimarka'dan Steen Christensen'in yaptığı BIE Usul Komitesi'nde EXPO 2016 Antalya Özel Düzenlemeleri ve Katılım Anlaşması üzerinde görüş alış verişinde bulunuldu. EXPO 2016 Antalya'ya katılacak ülkelere yönelik katılım anlaşması ve özel düzenlemeler üzerinde mutabakat sağlandı. 

BIE'de ikinci günde ise başkanlığını Güney Kore 'den Büyükelçi Jai-Chu Choi'nin yaptığı İcra Komitesi'ne alanda yapılan çalışmalar, ülke katılımları ve tanıtım faaliyetleri hakkında ilerleme raporu sunuldu. 

Genel Sekreter Suiçmez, toplantıda yaptığı konuşmada, EXPO 2016 Antalya'nın katılımcı ülkeler için çok büyük bir tanıtım fırsatı olduğunu söyledi. Suiçmez, "EXPO 2016 Antalya alanı Ekim 2016'dan sonra da açık kalacak. Türk Hükümeti, alanda kurulacak ülke bahçelerinin bakımını EXPO sonrasında da üstlenecek" dedi.

EXPO 2016 Antalya'da ülkelerin uzun yıllar kendilerini tanıtma fırsatı bulabileceğini ifade eden Suiçmez, bu durumun katılımcı ülkeler için büyük avantaj olacağını ve ülke katılımları konusunda BIE'den destek beklediklerini sözlerine ekledi.

İcra Komitesi Başkanı Jai-Chu Choi de EXPO 2016 Antalya'nın hızla ilerleme kaydettiğini ve bunun memnuniyet verici olduğunu belirtti.