EXPO 2016 tanıtım tırı Akseki'de

EXPO 2016 tanıtım tırı Akseki'de
EXPO 2016 tanıtım tırı Akseki'de
ANTALYA (AA) - EXPO 2016 Antalya'nın maskotları Ece-Efe, Akseki'de tanıtım yapıyor.Akseki Cumhuriyet Meydanı'na gelen EXPO 2016 Antalya...

ANTALYA (AA) - EXPO 2016 Antalya'nın maskotları Ece-Efe, Akseki'de tanıtım yapıyor.

Akseki Cumhuriyet Meydanı'na gelen EXPO 2016 Antalya tırında vatandaşlara ve öğrencilere yapılan çalışmalar ve projenin Antalya'ya katkıları hakkında bilgi verildi.

Tanıtım tırında EXPO broşür ve tanıtım materyalleri dağıtıldı.

Etkinlik sorumlusu Birol Tunç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçelerde ilk olarak tanıtıma Akseki'de başladıklarını, çalışmaların sırasıyla Alanya, Gazipaşa, Manavgat, Serik, Aksu, Muratpaşa, Konyaaltı, Kepez, Döşemealtı, Korkuteli, Elmayı, Finike, Kaş, Kumluca, Demre ile devam edip 17 Haziran'da Kemer'de son bulacağını söyledi.

Tunç, ilçelerden sonra tanıtımların şehrin değişik noktalarında devam edeceğini kaydetti.

"Gelecek nesiller için yeşil bir dünya " sloganıyla düzenlenecek EXPO 2016 Antalya ile çevre bilincinin vatandaşlarda yerleşmesinin hedeflendiğini bildiren Tunç, "EXPO 2016 Antalya, yerel ve küresel çevre sorunlarını tartışma ve çözüm önerileri geliştirmeyi hedefliyor.  Türkiye ve Antalya'yı dünyaya tanıtmayı, Antalya'nın marka değerini arttırmayı, turizmin çeşitlendirilmesini amaçlıyoruz. Türkiye'nin tarımsal zenginliklerini de dünyaya geniş bir şekilde duyurmayı istiyoruz" diye konuştu.

Tanıtım tırının ilçede 2 gün kalacağı bildirildi.


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Türkiye

  ,

  Antalya

  ,

  çevre

  ,

  manavgat

  ,

  Alanya