EXPO'da iç mekan bahçelerinin inşaatı başladı

EXPO'da iç mekan bahçelerinin inşaatı başladı
EXPO'da iç mekan bahçelerinin inşaatı başladı
ANTALYA (AA) - EXPO 2016 Antalya'da bahçe kurmak yerine daha küçük alanlarda tanıtım yapmak isteyen ülkeler için hazırlanan iç mekan bahçelerinin...

ANTALYA (AA) - EXPO 2016 Antalya'da bahçe kurmak yerine daha küçük alanlarda tanıtım yapmak isteyen ülkeler için hazırlanan iç mekan bahçelerinin inşaatına başlandı.

EXPO 2016 Antalya alanında altyapı çalışmalarının tamamlanmasıyla üst yapılara hız verildi. Üst yapılardan birisi olan ve ihalesi şubat ayında yapılan iç mekan bahçeleri ve ofis binalarının bulunacağı alanda temel kazım çalışması başladı. İç mekan bahçeleri, EXPO 2016 Antalya'ya katılmak isteyen ülkelere daha küçük ve kapalı alanlarda tanıtım imkanı sağlayacak. 

İç mekan bahçelerinde, ülkelere 20 metrekareden başlayan alanlar verilebilecek. 3 bin metrekare alan üzerine kurulacak iç mekan bahçeleri toplam 11 bin 790 metrekare inşaat alanına sahip olacak ve eylül ayında bitirilecek. İç mekan bahçeleri içinde bulunacak ofisler, EXPO 2016 Antalya Ajansı çalışanları tarafından kullanılacak.

EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Haşmet Suiçmez, kongre merkezi ile yan yana bulunan iç mekan bahçelerinin, Post EXPO (EXPO Sonrası) dönemde kongre merkezi ile birleştirilebilecek şekilde planlandığını, bunun kongre merkezinin işlevini artıracağını bildirdi.


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  İnşaat

  ,

  Mekan

  ,

  Kongre

  ,

  eylül