Fevzi Çakmak Mahallesi'ne vakıf mülkiyeti müjdesi

Fevzi Çakmak Mahallesi'ne vakıf mülkiyeti müjdesi
Fevzi Çakmak Mahallesi'ne vakıf mülkiyeti müjdesi
- Kepez Belediye Başkanı Tütüncü: - "Fevzi Çakmak Mahallesi'nde bulunan konut parsellerindeki vakıf mülkiyeti problemini kısa zamanda çözüme kavuşturacağız"

ANTALYA (AA) - Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, "Fevzi Çakmak Mahallesi'nde bulunan konut parsellerindeki vakıf mülkiyeti problemini kısa zamanda çözüme kavuşturacağız" dedi.

Başkan Tütüncü, Fevzi Çakmak Mahalle Muhtarı Musa Öncü ve bir grup mahalle sakinini meclis salonunda kabul etti.

Tütüncü, kabulde yaptığı konuşmada, mahallede tapu ve imar sorunlarının çözümüne yönelik çalışma yaptıklarını söyledi. Tütüncü, mahallenin mülkiyetle ilgili en önemli problemi olan 2B'nin çözüme kavuşturulduğunu belirtti. 

Fevzi Çakmak Mahallesi'nin vakıf parsellerinde yaşanan mülkiyet sıkıntısını çözmek için çalıştıklarını ifade eden Tütüncü, şunları kaydetti:

"Vakıf arazilerindeki mülkiyet problemi, hazine ile yapılan karşılıklı arazi takası yöntemiyle çözülüyor. Vakıflar, üzerinde gecekondu olan arazilerini hazineye devrediyor. Hazine de bir protokolle arazinin devrini belediyeye yapıyor. Biz de tapu tahsisini gerçekleştiriyoruz. Fevzi Çakmak Mahallesi'nde bulunan konut parsellerindeki vakıf mülkiyeti problemini kısa zamanda çözüme kavuşturacağız. Önümüzdeki günlerde ilgili kamu kurumlarıyla, takas işlemi için protokol imzalayacağız. Daha sonra hak sahiplerine tapu tahsisi işlemlerini başlatacağız."

Tütüncü, görevde olduğu 6 yılda 23 bin hak sahibine tapu tahsisi yaptıklarını sözlerine ekledi.


  ETİKETLER:

  Antalya

  ,

  Kamu

  ,

  Belediye

  ,

  Protokol

  ,

  Konut

  ,

  başkan