Finike'de "Bir Yeşilçam rüyası" adlı tiyatro oyunu sahnelendi

Finike'de "Bir Yeşilçam rüyası" adlı tiyatro oyunu sahnelendi
Finike'de "Bir Yeşilçam rüyası" adlı tiyatro oyunu sahnelendi
ANTALYA (AA) - Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası'nın (KUTSO) organizesiyle Finike'de  "Bir Yeşilçam rüyası" adlı tiyatro oyunu sahnelendi.Demre ve...

ANTALYA (AA) - Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası'nın (KUTSO) organizesiyle Finike'de  "Bir Yeşilçam rüyası" adlı tiyatro oyunu sahnelendi.

Demre ve Finike kaymakamlıkları, Finike Belediyesi ve Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) tarafından desteklenen, Finike Belediyesi sinema salonunda sahnelenen oyunu Finike Belediye Başkan Vekili Recep Özkaya, KUTSO Genel Sekreteri Mesut Bakar, Demre Milli Eğitim Şube Müdürü Selma Yorgancı ve vatandaşlar izledi.

Filiz Aldal'ın yazıp yönettiği ve 100'üncü yılında Yeşilçam'ın sahnelendiği oyunda, çoğunluğu öğretmenlerden oluşan esnaf, öğrenci ve büro çalışanlarının yer aldığı 16 oyuncu ve 6 müzisyen rol aldı.

İki perdelik müzikal türdeki oyunda, Türk filmlerinde siyah beyazdan renkliye geçiş sürecinde yaşananlar, şarkılar ve diyaloglar ele alınıyor. Genç bir kızın eski Türk filmlerini rüyasında görmesi üzerinden günümüz gençlerinin yozlaşmış yaşam biçimleri ve ilişkilerinin anlatıldığı yaklaşık üç saatlik oyun izleyiciden alkış aldı.

Tiyatro gösterisi sonunda Finike Belediye Başkan Vekili Recep Özkaya ve KUTSO Genel Sekreteri Mesut Bakar, tiyatro oyununun yazar ve yönetmeni Filiz Aldal'a plaket ve çiçek sundu.