Finli turistler Alanya'da oy kullandı

Finli turistler Alanya'da oy kullandı
Finli turistler Alanya'da oy kullandı
- İlçede yaşayan ve tatil yapan Finlandiyalılar, ülkelerindeki milletvekili seçimleri için Alanya Fahri Konsolosluğunda oy verdi

ANTALYA (AA) - Alanya ilçesinde yaşayan ve  tatil yapan Finlandiyalılar, ülkelerinde 19 Nisan'da yapılacak milletvekili seçimleri için oy kullandı.

Finlandiya Fahri Konsolosu Kuddusi Müftüoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Alanya'da yaşayan ve tatil yapan yaklaşık bin 500 Finlandiyalının oy kullanmasını beklediklerini söyledi.

Oy kullanma işleminin 3 gün süreceğini kaydeden Müftüoğlu, " Bugün Finlandiya Fahri Konsolosluğunda çok özel bir gün. Finlandiya seçimleri için oy kullanma işlemleri başladı" dedi.

Finlandiya parlamentosuna seçilecek 200 milletvekili için yaklaşık 3 bin aday  bulunduğunu belirten Müftüoğlu, oy kullanacaklar için her türlü kolaylığı sağlamaya çalıştıklarını söyledi.

Oy kullanmaya gelen seçmenlerden Terhi Alanya, oy kullanmanın bir insanlık hakkı ve aynı zamanda bir sorumluluk olduğunu vurguladı. Oy kullanmayanların hiçbir şey için şikayet etmemesi gerektiğini ifade eden Alanya, yurt dışında oy kullanabilmenin de kendiler için iyi bir şans olduğunu bildirdi.