Futbolun efsaneleri Antalya'da buluşacak

Futbolun efsaneleri Antalya'da buluşacak
Futbolun efsaneleri Antalya'da buluşacak
- Antalya'da düzenlenecek "Efsaneler Kupası Futbol Turnuvası"na aralarında Fabian Ernst ve Tanju Çolak'ın da yer aldığı ünlü Türk ve Alman veteran futbolcular mücadele edecek

ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediyesi ve  Almanya 'nın Antalya Konsolosluğu işbirliğiyle "Efsaneler Kupası Futbol Turnuvası" düzenlenecek.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, 17 Ekim Cumartesi günü düzenlenecek turnuvada, Fabian Ernst, Günter Hermann, Martin Groth, Tanju Çolak, Savaş Koç ve Deniz Barış gibi ünlü futbolcuların Türk- Alman dostluğu için sahaya çıkacağı belirtildi.

Akdeniz Üniversitesi Stadı'nda yapılacak turnuvaya, veteran oyunculardan oluşan Antalya Büyükşehir Belediyesi, Almanya'nın Antalya Konsolosluğu takımı FC Adler Antalya, Antalyaspor, Alanyaspor, Hannover 96, Antalya Müzesi takımlarının katılacağı ifade edildi.

Türk-Alman dostluğunu pekiştirmeyi amaçlayan turnuvada maçları Merkez Hakem Kurulu Başkanı Kuddusi Müftüoğlu'nun yöneteceği bildirildi.

Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Daire Başkanı Seval Yasak, maçların ücretsiz izlenebileceğini belirterek, tüm Antalyalıları, iki ülke arasındaki sportif ve sosyal faaliyetleri artırmasını amaçlayan turnuvaya davet etti.