G20 Liderler Zirvesi hazırlıkları

G20 Liderler Zirvesi hazırlıkları
G20 Liderler Zirvesi hazırlıkları
- Antalya'da 15 ve 16 Kasım'da gerçekleştirilecek G-20 Liderler Zirvesi'ne katılacak ülkelerin bayrakları, Antalya Büyükşehir Belediyesince Antalya Havalimanı girişine konuldu

ANTALYA (AA) - Antalya'da 15 ve 16 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek G-20 Liderler Zirvesi'ne hazırlıklar devam ediyor. 

Türkiye 'nin dönem başkanlığında gerçekleşecek zirvede, dünyanın önde gelen ülkelerinin liderleri ağırlanacak.

Zirve öncesinde Antalya Valiliğince liderlerin kullanacağı Antalya Havalimanındaki VIP salonu yenilendi. Antalya Havalimanı ile zirvenin yapılacağı Belek Turizm Merkezi arasına da çok sayıda güvenlik ve MOBESE kamerası yerleştirildi. 

Antalya Büyükşehir Belediyesi ekipleri, havalimanından zirvenin yapacağı Belek bölgesine kadar kullanılan güzergahta refüj ve yol yapım çalışmalarını sürdürüyor. Belediye ekiplerince, zirveye katılacak ülkelerin bayrakları Antalya Havalimanı girişine yerleştirildi. 

Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bedrullah Erçin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, havalimanı girişine alfabatik sırayla 20 ülke ve misafir 6 ülkenin bayraklarını koyduklarını bildirdi. Erçin, havalimanından çıkış yapan liderlerin kendi bayraklarını görünce Antalya ve Türkye'ye sempatiyle giriş yapacağına inandıklarını dile getirdi. 

Havalimanı ile Belek arasındaki 32 kilometrelik yolda peyzaj, kaldırım ve asfaltlama çalışmalarının sürdüğünü vurgulayan Erçin, Kundu'daki oteller bölgesinden de Belek'e rahatça geçilebilecek bir yol daha yapılacağını sözlerine ekledi.