G20 Liderler Zirvesi'ne doğru

G20 Liderler Zirvesi'ne doğru
G20 Liderler Zirvesi'ne doğru
- Antalya'da zirve için güvenlik tedbirlerinin artırıldığı Belek'te, kilometrelerce uzunlukta bariyer yerleştirildi

ANTALYA (AA) - G20 Liderler Zirvesi'ne ev sahipliği yapmaya hazırlanan Antalya'nın turizm bölgesi Belek'te, güvenlik tedbirleri en üst seviyeye çıkarıldı.

Dünyanın en gelişmiş 20 ülkesinin liderlerinin 15-16 Kasım'da katılacağı G20 Antalya Zirvesi kapsamında toplantının yapılacağı alan ile Belek Kavşağı ve merkezi arasına kilometrelerce uzunlukta bariyer konuldu.

Zirve için oluşturulan ana bölge girişine yerleştirilen ve söz konusu yolun 10-17 Kasım arası trafiğe kapatılacağının bildirildiği uyarı tabelasında, söz konusu tarihlerde alternatif güzergahların kullanılması istendi.   

Öte yandan, kente gelecek konukların havalimanından organizasyonunun yapılacağı bölgeye geçiş güzergahına, MOBESE ve yüz tanıma sistemleri kuruldu. 

Ekipler, zirve hazırlıkları kapsamında Belek Kavşağı'nda MOBESE, sinyalizasyon, kaldırım taşlarını boyama, peyzaj çalışmalarını sürdürdü. 

Bu arada, Antalya Havalimanı'ndan birçok koruma aracının Belek'e geçiş yaptığı gözlendi.

Havalimanının yanı sıra Belek girişine de zirveye katılacak liderlerin ülkelerinin bayraklarının yanı sıra G20'ye ilişkin tabelalar yerleştirildi.