G20 Liderler Zirvesi'ne doğru

G20 Liderler Zirvesi'ne doğru
G20 Liderler Zirvesi'ne doğru
- Serik ilçesinde Kadriye-Belek Turizm Bölgesinde düzenlenecek G20 Liderler Zirvesi öncesinde son hazırlıklar yapılıyor - Zirvenin yapılacağı Kadriye ve Belek Turizm Bölgesindeki yola, konuklarla araçların kontrol ve aramalarının yapılabilmesi için özel bir alan oluşturuldu

ANTALYA (AA) - G20 Liderler Zirvesi öncesinde bölgede son hazırlıklar yapılıyor. 

Serik ilçesindeki Kadriye-Belek Turizm Bölgesinde, 15-16 Kasım'da düzenlenecek G20 Liderler Zirvesi'ne geri sayım başladı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ekiplerince yürütülen asfalt, köprü, kaldırım ve peyzaj çalışmaları tamamlama aşamasına geldi. Antalya Emniyet Müdürlüğü ekipleri Antalya Havalimanı ile Belek arasındaki güvenlik önlemlerini artırdı. Polis ekipleri sürekli devriye görevi yaparken ilgili yerlere de polis bariyerleri konuldu. Zirveye gidecek konuklarla araçlarının kontrol ve aramalarının yapılabilmesi amacıyla üzeri brandalarla kaplı özel bir alan oluşturuldu. Güvenlik tedbirleri kapsamında ayrıca, Antalya Havalimanı ile Belek arasındaki MOBESE ve yüz tanıma sistemlerinin de son kontrolleri yapılıyor. 

Dünya ekonomisinin yaklaşık yüzde 90'ını, ticaretinin yüzde 80'ini ve nüfusunun da 3'te 2'sini temsil eden G20 ülkelerinin bayrakları da kavşaklara yerleştirildi.