G20 Liderler Zirvesi'ne doğru

G20 Liderler Zirvesi'ne doğru
G20 Liderler Zirvesi'ne doğru
- Antalya'daki Kundu Oteller Bölgesi ile Zirvenin yapılacağı Belek Turizm Bölgesi arasındaki Aksu Çayı üzerine yapılan iki köprünün yapımı tamamlandı

ANTALYA (AA) - Antalya'daki Kundu Oteller Bölgesi ile G20 Liderler Zirvesinin yapılacağı Belek Turizm Bölgesi arasındaki Aksu Çayı üzerine inşa edilen iki köprünün yapımı tamamlandı.

Devlet Su İşleri (DSİ) 13. Bölge Müdürü Turkay Özgür, Kundu ile Belek'i birbirine bağlayan Aksu Çayı'nda yaptırılan köprülerde incelemelerde bulundu.

Köprülerin inşasıyla ilgili açıklamada bulunan Özgür, zirve nedeniyle DSİ tarafından Aksu Çayı'na yaptırılan iki köprünün tamamlanarak hizmete sunulduğunu bildirdi.

Özgür, 142 metre uzunluğunda, 8 metre genişliğinde 7 ayak ve 6 açıklıktan oluşan köprülerin 80 gün gibi kısa bir zaman diliminde inşa edilip zirveye yetiştirildiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Köprüler G20 Liderler Zirvesinden dolayı büyük önem arz ediyordu. Gerek DSİ elemanlarımız gerekse yüklenici firma elemanlarımız çok büyük bir çaba ve gayret gösterdiler. Ekiplerimizle 24 saat yoğun bir mesai harcadık. Harcanan emeğin karşılığında böylesi bir yapının tamamlandığını görmenin mutluluğunu yaşamaktayız."