G20 Liderler Zirvesi'ne doğru

G20 Liderler Zirvesi'ne doğru
G20 Liderler Zirvesi'ne doğru
- Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz Al Suud, Antalya'ya geldi

ANTALYA (AA) - Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz Al Suud, 15-16 Kasım tarihlerinde düzenlenecek G20 Liderler Zirvesi'ne katılmak üzere Antalya'ya geldi.

Antalya Havalimanına inen Suud Kralı Selman'ı, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Antalya Valisi Muammer Türker, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel karşıladı.

Karşılama töreninde Kral Selman'a çocuklar çiçek takdim etti.

Suud Kralı Selman, buradan karayoluyla konaklayacağı Kundu Oteller Bölgesindeki Mardan Palace'a hareket etti.

Suud Kralı ve heyetinin gelişi nedeniyle havalimanında iki helikopter ve çok sayıda lüks aracın bekletildiği görüldü.

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz Al Suud'un gelişi dolasısıyla havalimanı ve çevresinde yoğun güvenlik önlemleri alındı.

- Oteldeki hazırlıklar aylar önce başladı

Suudi Arabistan heyetine ev sahipliği yapacak otelde hazırlıklar aylar önce başlamıştı.

Kral Selman bin Abdülaziz Al-Suud dahil olmak üzere yaklaşık bin kişilik bir heyeti için dünya mutfaklarından oluşan özel restoranlar ve 7 bin 500 metrekarelik SPA merkezi, ekstra hizmet verecek.

Geceliği 800-15 bin avro arasında değişen 546 saray odasında özel düzenleme yapıldı. Düzenlemeler için dalında uzman  bir ekip kuran otel yönetimi, Kral ve ekibine özel bir ağırlama konsepti hazırladı.

Mardan Palace'ta konukların ayak basacağı ilk noktadan, helikopter pistine, geçeceği tüm yollar için özel kırmızı halı dokutuldu. Otelde güvenlik tedbirleri de en üst seviyeye çıkarıldı.