G20 Liderler Zirvesi'ne doğru

G20 Liderler Zirvesi'ne doğru
G20 Liderler Zirvesi'ne doğru
- Antalya Büyükşehir Belediyesi, Türkiye'nin kültürünü, misafirperverliğini tanıtmak amacıyla oluşturulan "G20 Home Kültür Alanı"nda basın mensuplarına resepsiyon verdi - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu: - "Bizim dönem başkanlığımızda önceliğimiz olan konular var. Bunların hepsi enine boyuna konuşulacak, ses getirecek bir zirve olacağını umut ediyoruz"

ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediyesi, G20 Liderler Zirvesi'ni takip edecek gazetecilere resepsiyon verdi.

Dışişleri Bakanlığının organizasyonuyla G20 Liderler Zirvesi kapsamında, Kaya Belek Otel yanındaki alanda oluşturulan "G20 Home Kültür Alanı"ndaki resepsiyona, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Valisi Muammer Türker, Belediye Başkanı Menderes Türel, yabancı ve Türk gazeteciler katıldı.

Kültür alanı yanında hazırlanan golf alanında atış yapan Çavuşoğlu, dünya liderleri ile golf oynamak için teklifte bulunduğunu ve henüz dönüş olmadığını söyledi.

Zirve döneminde Dünya Bankası Başkanı ile golf oynayacağını anlatan Çavuşoğlu, AK Parti Antalya milletvekilleri ile resepsiyona katılan gazetecilerle tek tek tokalaşarak, bir süre sohbet etti.

Çavuşoğlu, burada AA muhabirine yaptığı açıklamada, her şeyin yolunda gittiğini, liderlerin gelmeye başladığını söyledi.

Altyapı dahil tüm hazırlıkların yapıldığını, toplantı yerlerine tekrar baktığını anlatan Çavuşoğlu, "Salonlarımız hazır. İkili görüşmeler çalışma yemekleri, toplantı salonu zaten hazır. Sayın Cumhurbaşkanımız da bu akşam gelecek, yarın ikili görüşmelerle başlamış olacak. Yarın ailelerle birlikte hoş geldin yemeği var, resmi bir şey değil. Ertesi sabah yoğun bir gündem liderleri bekliyor" diye konuştu.

Çalışma yemeklerinin ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da vereceği resepsiyonun hazırlıklarının tamamlandığını vurgulayan Çavuşoğlu, "İşin sosyal, kültür tarafı da var ama çok ciddi konular var. Bizim dönem başkanlığımızda önceliğimiz olan konular var. Bunların hepsi enine boyuna konuşulacak, ses getirecek bir zirve olacağını umut ediyoruz. Antalya olarak tüm hazırlıklarımızı tamamladık" dedi.

Ardından, kültür alanının kapalı bölümüne geçen protokol üyeleri, burada Marev kültürü konserini izledi. Belediye Başkanı Türel, burada yaptığı konuşmada, G20 zirvesi için hazır olduklarını söyledi.

Türel, "Dünyanın geleceği çok önemli barış mesajlarını da içeren güzel kararlar G20 Zirvesi'ndeki yerini alacaktır" dedi.

Resepsiyon, konserlerle devam etti.