G20 Zirvesi'ne doğru

G20 Zirvesi'ne doğru
G20 Zirvesi'ne doğru
- Antalya Sağlık Müdürlüğü, G20 Zirvesi süresince devlet adamları, diğer konuklar ve gazeteciler için ayrı ayrı "acil sağlık hizmetleri ekipleri" oluşturdu

ANTALYA (AA) - Antalya Sağlık Müdürlüğü, G20 Zirvesi süresince çok sayıda personelin görevlendirildiğini açıkladı.

İl Sağlık Müdürü Ünal Hülür, yaptığı yazılı açıklamada, personel ve araçların zirve boyunca görev üstlenecek nitelikte hazır hale getirildiğini belirtti.

Zirve süresince il sağlık müdür yardımcısı, acil ve afetler sağlık hizmetleri şube müdürü ve 112 ambulans servisi başhekim yardımcısının 112 Acil Çağrı Merkezi'nde planlama ve koordinasyon görevini yürüteceğini kaydeden Hülür, Belek Turizm Bölgesi'ndeki operasyon merkezinde 5 doktorun görev yapacağını vurguladı.

Devlet adamları, diğer konuklar ve gazeteciler için ayrı ayrı acil sağlık hizmetleri ekipleri oluşturulduğuna dikkati çeken Hülür, ambulansların tam donanımlı hale getirildiğini açıkladı.

Zirvenin gerçekleştirileceği otelde sağlık ofisi oluşturulduğunun altını çizen Hülür, açıklamasında şunları kaydetti:

"Güvenli bölge dışında görev yapmak üzere 5 acil sağlık hizmetleri ekibi ve aracı görevlendirildi. Görevlendirilen araçlara ilave olarak doğabilecek arıza, kaza gibi sorunlarda 5 araç da hazır bekletilecektir. Zirve için 8 acil tıp uzmanı, 79 doktor, 115 paramedik, 51 acil tıp teknisyeni, 3 sağlık memuru, 2 hemşire, 1 anestezi teknisyeni, 104 sürücü ATT, 9 sürücü, 2 kaptan, 2 gemi adamı, 2 teknisyen ve 1 bilgisayar işletmeni olmak üzere 379 personel görevlendirildi. Toplamda 68 ambulans ile iki helikopter ambulans ve bir de uçak ambulansı görevlendirildi. Güvenli bölgeye girebilecek şekilde 637 personel ile 102 araç akredite edildi. Ayrıca bölgedeki kamu ve özel hastanelerde her türlü önlem alındı."