Gaziler Günü

Gaziler Günü
Gaziler Günü
- Manavgat'ta Gaziler Günü dolayısıyla tören düzenlendi

ANTALYA (AA) - Manavgat ilçesinde, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla çelenk sunma töreni yapıldı. 

Gaziler Günü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önünde tören düzenlendi. Manavgat Kaymakamı Nazmi Günlü, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ve Garnizon Komutanı Jandarma Albay İbrahim Enver Sungur, Atatürk anıtına çelenk sundu.

Törende, saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. Jandarma İkmal Yüzbaşı Alaaddin Kılıç, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.Törenin ardından ilçe protokolü gaziler onuruna İlçe Jandarma Komutanlığında düzenlenen resepsiyona katıldı. 

Öte yandan Hakkari-Van karayolunda polis aracının geçişi sırasında teröristlerin düzenlediği mayınlı saldırıda yaralan 2 polisten biri olan Semih Çalışkan'ın (25) Manavgat'a getirildiği ve Manavgat Devlet Hastanesinde tedavisinin sürdüğü belirtildi.

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Manavgat Kaymakamı Nazmi Günlü, Garnizon Komutanı Jandarma Albay İbrahim Ethem Sungur, Manavgat Emniyet Müdürü Ercan İlhan ve İlçe Sağlık Grup Başkanı Dr. Aşur Eker, Çalışkan'a geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Kaymakam Günlü, yaralı polis Çalışkan'a geçmiş olsun dileklerini ileterek şehit polislere Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı diledi. Sağlık durumunun iyi olduğunu ifade eden Çalışkan ise sadece boynunda ve sırtında ağrılar bulunduğunu kaydetti.

15 Eylül 2015 tarihinde Hakkari-Van karayolunda polis aracının geçişi sırasında PKK 'lılar yola önceden döşedikleri patlayıcıyı infilak ettirmiş, olayda 2 polis şehit olmuş, 2 polis yaralanmış ve bir mahkum da hayatını kaybetmişti.