Gazipaşa'ya kanal açma aracı

Gazipaşa'ya kanal açma aracı
Gazipaşa'ya kanal açma aracı
ANTALYA (AA) - Antalya Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğünün (ASAT) ilçelerde daha iyi hizmet vermek için filosuna eklediği 4 yeni kanal açma...

ANTALYA (AA) - Antalya Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğünün (ASAT) ilçelerde daha iyi hizmet vermek için filosuna eklediği 4 yeni kanal açma aracından biri Gazipaşa'da göreve başladı.

Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, Antalya Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlara en hızlı ve kaliteli hizmeti götürebilmek için araç filosunu güçlendirdiği bildirildi.

Bu doğrultuda hızlı mobilize kabiliyetiyle kanalizasyon tıkanıklıklarını kısa sürede gidererek çözüm üreten kanal açma araçlarından bir tanesini Gazipaşa'da görevlendirdiği belirtilen açıklamada, Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü'nün "Temiz çevre iyi gelecek" sloganıyla ilçe genelindeki hizmetlerini tüm hızıyla sürdürdüğü vurgulandı.

Manevra kabiliyeti yüksek kanal açma aracının dar sokaklarda sıkıntısız ulaşım hizmet verdiği gibi dakikada 80 litre suyu 150 bar su basıncıyla kanal içerisine püskürterek 400 milimetre çaplı hatta kadar tıkanıklıkları açabildiği belirtildi.

Kanal açma aracı ile ilçe genelinde birçok çalışma yürüten Gazipaşa ASAT ekibinin gelen ihbarlar doğrultusunda problemli kanalizasyon hatlarına anında müdahale ederek çözüm üreteceği kaydedildi.