"Gelecek sizinle gülecek" projesi

"Gelecek sizinle gülecek" projesi
"Gelecek sizinle gülecek" projesi
- Antalya Emniyet Müdürlüğünce gerçekleştirilen proje kapsamında 21 bin 172 öğrenciye yönelik anket yapıldı

ANTALYA (AA) - Antalya Emniyet Müdürlüğünün "Gelecek sizinle gülecek" projesi kapsamında yapılan ankette 21 bin 172 öğrenci, aile ve ortak değerler ile ilgili görüşlerini yansıttı.

Antalya Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, lise öğrencilerine yönelik tarihi, kültürel değerlere sahip çıkılması, milli birlik ve beraberliğin sağlanması, yasa dışı faaliyetlerle ile toplumun huzur ve güvenliğine yönelik tehditlerin önlenmesi amacıyla yürütülen projeye, eğitim öğretim yılının sona ermesiyle ara verildi.

Proje çerçevesinde yapılan çalışmalarda, 31 bin 671 öğrenciye konferans verildi. Konferanslarda aile içi iletişim, arkadaşlık, doğru bilgiye erişim, sağlıklı ve mutlu bir gelecek hedefleme, ayrımcılığın zararları ve milli birlik, beraberlik konularının anlatıldığı konferanslarda Çanakkale Zaferi ile ilgili kısa film izletildi. 

- Öğrencilere yönelik anket

Bu kapsamda 21 bin 172 öğrenciye de sosyal hayatlarıyla ilgili anket uygulandı. Anket kapsamında öğrencilerin yüzde 87'si ailesinin uyarılarına dikkate aldığı, yüzde 94'ü manevi olarak ailesine bağlı olduğu yönünde görüş belirtirken, öğrencilerin yüzde 78'i arkadaşlarının bazen kendisini yanlış yönlendireceğine inandığını ifade etti.

Öğrencilerden yüzde 98'i Çanakkale Zaferi'nin ortak değer olduğu yönünde açıklamada bulunurken, yüzde 97'si milli birlik ve beraberliğin en büyük değer olduğuna inandığını belirtti.  

Yüzde 77'lik kısmı Antalya'nın güvenli olduğunu düşünürken, yüzde 87'si okulunda kendini güvende hissettiğini kaydetti. Öğrenciler boş vakitlerinde spor yapma, internete girme, müzik dinleme, arkadaşlarıyla vakit geçirme, televizyon izleme, kitap okuma gibi alışkanlıkları olduğunu anlattı.

Proje kapsamında gelecek eğitim öğretim yılında 90 bin öğrenciye ulaşılması hedefleniyor.