Genç kız mucizevi kurtuluşunu anlattı:

Genç kız mucizevi kurtuluşunu anlattı:
Genç kız mucizevi kurtuluşunu anlattı:
- "Asılı kaldığımı sonra beşinci katın balkonuna düştüğümü hatırlamıyorum. Sadece düştüğümü fark ettim" - "Ambulanstaki görevliler 'sen mucizesin, günün kahramanısın' dediler. Yaşadığım için mutluyum"

ANTALYA (AA) - Antalya'da 7. kattan düşerek mucizevi bir şekilde kurtulan Aybüke Metin (19), yaşadıklarını hatırlayamadığını söyledi.

Metin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, arkadaşıyla aldığı özel dersin ardından geldiği evinde annesiyle sohbet ettiğini anlattı.

Daha sonra hava almak için balkona çıktığını belirten Metin, "Oruçluydum. Ellerimi demire koydum. Gözümün karardığını hatırlıyorum. Dengemi kaybedip düştüm" dedi.

Düşüşü sonrası çenesine çarpan sert bir nesne hissettiğini ifade eden Metin, "Asılı kaldığımı, sonra beşinci katın balkonuna düştüğümü hatırlamıyorum. Sadece düştüğümü fark ettim. Sağlık ekiplerinin müdahale ettiği anları ise hatırlıyorum. Canımın yanıp yanmadığını bile hissetmedim" diye konuştu.

Şaşkınlığını hala üzerinden atamadığını dile getiren Metin, "Ambulanstaki görevliler 'Sen mucizesin, günün kahramanısın' dediler. Yaşadığım için mutluyum. Tanımadığım insanlar arayıp geçmiş olsun dileğinde bulunuyor. Bazı arkadaşlarım bana moral vermek için 'örümcek adam seni kıskanıyor' diye espri yapıyorlar" ifadesini kullandı.

Aybüke Metin, olayın ardından hiç balkona çıkmadığını, uzun süre de çıkmayacağını söyledi.

-"Melek gibi bir kızdı şimdi kanatlı melek oldu"

Anne Ayşegül Metin ise dışarıdan gelen "Birisi balkondan düştü" sesleri üzerine balkona çıkarak olayı anlayamaya çalıştığını söyledi. 

Düşen kişinin kim olduğunu bulmaya çalışırken kızının aklına geldiğini dile getiren anne Metin, "Aybüke'yi aradım evin içinde, acaba o mu düştü diye ancak evde de balkonun altında da kimse yoktu. Sonra komşular '5. katta birisi yaralı yatıyor' dediler. Kızımın düştüğünü anladım. Mucize eseri kurtuldu. Kızım melek gibi bir kızdı, şimdi kanatlı melek oldu. Hayatta kaldığı için çok mutluyum" diye konuştu. 

Konyaaltı ilçesi Hurma Mahallesi Bileydiler Caddesi'ndeki bir sitede ailesiyle yaşayan Aybüke Metin, 7. kat balkonundan aşağıya baktığı sırada dengesini kaybederek düşmüş, bu sırada 6. katın balkonunun demirlerine tutunarak bir süre asılı kalmıştı. Ardından bir alt katın balkonuna düşen Metin, ambulansla Akdeniz Üniversitesi Hastanesine kaldırılmıştı. Metin, tedavisinin ardından taburcu edilmişti.