Gençlik Bakanlar Kurulu Toplantısı

Gençlik Bakanlar Kurulu Toplantısı
Gençlik Bakanlar Kurulu Toplantısı
-Türk Atlantik Gençlik Komitesi Başkanı Güney: -"Gelecekte dünyada siyaseti gençler şekillendirecek. İnsanların gençken siyaseti öğrenip daha deneyimli olarak o pozisyonlara gelmesi dünya için faydalı olacak"

ANTALYA (AA) - Gençlik Bakanlar Kurulu Toplantısı, Antalya'da başladı. 

Türk Atlantik Gençlik Komitesi (YATATÜRK) Başkanı Eda Güney, Belek'te basına kapalı gerçekleştirilen toplantılara ilişkin AA muhabirine yaptığı açıklamada, YATATÜRK'ün Türk Atlantik Konseyine bağlı olarak 2005'te kurulduğunu söyledi.

NATO Dışişleri Bakanları Zirvesi ile eş zamanlı bu toplantıyı gerçekleştirdiklerini belirten Güney, toplantıda Litvanya, Ukrayna, Azerbaycan ve Karadağ dışişleri bakanlarının gençlerle bir araya geleceğini ifade etti. 

Toplantılar kapsamında "Dışişleri Bakanları Toplantısı NATO için ne ifade ediyor", "NATO'nun güney kanadına yönelik tehditler" ve "Hibrit savaşı ve Ukrayna" başlıklı 3 panel düzenleyeceklerini bildiren Güney, toplantıda 25-35 yaş grubunda 26 ülkeden 36 katılımcının yer aldığını dile getirdi.

Bu toplantıların gelecekte siyaset yapacak gençler için önemli olduğunu vurgulayan Güney, şöyle konuştu:

"Bugünün gençleri geleceğin liderlerini oluşturacak. Geleceğin liderlerine bir parça yatırım yapılması lazım ki bizler daha iyi eğitim alalım ve ileride geleceğimiz pozisyonlara daha hazır olarak gelelim. Gelecekte dünyada siyaseti gençler şekillendirecek. İnsanların gençken siyaseti öğrenip daha deneyimli olarak o pozisyonlara gelmesi dünya için faydalı olacak."

Toplantı, yarın sona erecek.