Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- CHP Antalya milletvekili adayı Budak: - "Çevreyollarına kamulaştırma ödeneği sağlanmaması nedeniyle bu projeler gecikmiş ve yollar tarım arazilerimizden vazgeçirilmiştir"

ANTALYA (AA) - CHP  Antalya milletvekili adayı Çetin Osman Budak, seçim çalışmalarını Akseki ilçesinde sürdürdü. 

Budak, Akseki ilçesindeki ziyaretlerinde yaptığı konuşmada, Batı Akdeniz'in bölünmüş yol olarak 26 bölge arasında 17'nci sırada ve Türkiye 'de hiçbir otoyol bağlantısı olmayan 14 bölgeden biri olduğunu kaydetti. Bölgenin nüfusa göre trafik kazalarında birinci sırada olduğunu belirten Budak, Antalya'nın çevreyolu bakımından da büyük iller arasında en kötü durumdaki il olduğunu iddia etti.

Budak, şöyle devam etti:

"Çevreyollarına kamulaştırma ödeneği sağlanmaması nedeniyle bu projeler gecikmiş ve yollar tarım arazilerimizden vazgeçirilmiştir. Oysa Antalya'nın Hazine ve 2B arazileri satışından elde edilen gelirin bir kısmıyla bütün bu ödenekler sağlanabilirdi. Diğer taraftan Akseki-Konya güzergahında 8 kilometrelik bir kısım yıllardır yapılmamıştır. Manavgat-Konya güzergahı bozuk bir yoldur. Antalya'nın turizm açısından değer taşıyan Saklıkent, Hisarçandır gibi yolları içler acısı durumdadır. Deniz ulaşımında Antalya limanının yetersizliği, kruvaziyer rıhtım sorunu yıllardır konuştuğumuz bir konudur. 12,5 milyon yabancı, 2 milyondan fazla yerli turistin geldiği, yurtiçi ve yurtdışından yarım milyona yakın kişinin ikinci konuta sahip olduğu Antalya, raylı sistemde de üç büyük il dışında, Bursa, Eskişehir, Konya gibi illerimizin gerisinde kalmıştır."

Budak, AK Parti Antalya milletvekili adayı ve eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan'a da canlı yayında karşı karşıya gelme çağrısında bulundu.