Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan: "Bizim yolumuz vesayetçilere, Türkiye'deki darbe girişimlerine karşı mücadele yoludur"

ANTALYA (AA) - Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, "Bizim yolumuz vesayetçilere, Türkiye 'deki darbe girişimlerine karşı mücadele yoludur" dedi.

Antalya milletvekili adayı Elvan, Manavgat ilçesine bağlı Beşkonak Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya geldi.

AK Parti hükümetinin vatandaşa hizmetkar olma yolunda ilerlediğini dile getiren Elvan, "Amacımız sizin sesinizin  Ankara 'da yükselmesidir. Bizim yolumuz vesayetçilere, Türkiye'deki darbe girişimlerine karşı mücadele yoludur. Kalkınma, büyüme ve ülkeyi daha da güçlü yapma yoludur" diye konuştu.

Elvan, son 12 yıllık süreçte Türkiye'yi 3,5 ülke ihracatını ise 4,5 kat artırdıklarını ifade etti.

Antalya'nın tarımda önemli potansiyeli bulunduğunu vurgulayan Elvan, 2002'de 3,8 milyar dolar olan Türkiye'nin tarımsal ürün ihracatının 2014'te 18 milyar dolara ulaştığını kaydetti.

 Türkiye'nin her geçen gün daha da geliştiğine işaret eden Elvan, şöyle konuştu:

"Ülkemizin dört bir yanını mega projelerle donattık. Devasa projeler yaptık. Bu projeleri gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Denizin altından tüneller açtık. Asya'yı Avrupa 'ya bağladık. 150 yıl önce sultan Abdülhamit'in bir hayali vardı. O demişti ki, 'Asya ile Avrupa'yı denizin altından bağlamamız lazım'. İktidarlar geldi geçti. Hiç kimse adım atamadı, cesaret edemedi. AK Parti iktidarı geldi ve Marmaray'ı denizin altından geçirdi."