Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan: - "Lafla peynir gemisi yürümez değerli dostlarım"

ANTALYA (AA) - Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, CHP 'nin seçim vaatlerini eleştirerek, "Lafla peynir gemisi yürümez değerli dostlarım" dedi. 

Elvan, Turgut Özal Kepez  Spor Salonu'nda, Yeni Türkiye Yolunda Büyük Kepez Buluşması'nda yaptığı konuşmada, Antalya'nın 5 yıl önce bir maceraya atıldığını ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Mustafa Akaydın'a oy verdiğini ifade etti.  

Vatandaşların Akaydın'a oy vermesi ile Antalya'nın kaybettiğini savunan Elvan, "2014 yılı geldi ve vatandaşlarımız 'Ben artık Akaydın hocadan hizmet alamıyorum. Ne söz verdiyse hiçbirini yerine getirmedi. Artık ben onu belediye başkanı olarak görmek istemiyorum' diyerek Menderes Başkanımızı getirdi" dedi. 

Elvan, CHP anlayışının sözlerini yerine getirmeyen bir anlayış olduğunu ve bu anlayışın Antalya'ya yıllarını kaybettirdiğini söyledi. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'nun seçim vaatlerini eleştiren Elvan, "Kılıçdaroğlu diyor ki 'Asgari ücreti bin 500 lira yapacağım. Mazotu 1,5 lira yapacağım.' Söylüyor da söylüyor. Hodrimeydan senin belediyelerin var. Bu belediyelerde çalışanlara bin 500, 2 bin, 2 bin 500 lira maaş veriyor musun sen? Hayır, onlara asgari ücret veriyor. Lafla peynir gemisi yürümez değerli dostlarım" diye konuştu. 

CHP'nin söylemlerinde demokrasiden, özgürlüklerden söz ettiğini dile getiren Elvan, "Demokrasi, özgürlük' diyen bir kişi Adnan Menderes'in asılmasını kınamaz mı? 'Adnan Menderes'i asanları lanetliyorum' demesi gerekmez mi ama diyemiyor. Çünkü o darbecilerden yana, çünkü o vesayetçilerden yana" şeklinde konuştu.