Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- CHP Antalya Milletvekili adayı Budak, seçim çalışmalarına Sinan Mahallesi'nde devam etti

ANTALYA (AA) - CHP  Antalya Milletvekili adayı Çetin Osman Budak, seçim çalışmalarını Sinan Mahallesi'nde sürdürdü.

Sinan Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya gelen Budak, mahalle kavramına değinerek, komşuluk ilişkilerin günden güne azaldığını, mahallelerin "bakkal amcaları"nın kalmadığını, muhtarların yetkilerinin ellerinden alındığını savundu. 

Mahallelere hizmet geliyorsa bunun muhtarlar sayesinde olduğunu ifade eden Budak, "Belediye başkanı gibi çalışıyorlardı fakat Büyükşehir Yasası ile yetkilerini kaybettiler, sorunlar gittikçe büyüdü. Büyükşehir Yasası seçime yönelik bir kanundu ve bu uğurda köylerimizi, mahallelerimizi yaşanmaz yerlere çevirdiler" dedi. 

Budak, asgari ücretin bin 500 lira olmasına karşı çıkanlar bulunduğunu belirterek, şöyle konuştu:

"İktidardan önemli bir isim işadamlarına, 'Asgari ücreti bin 500 lira yaparsanız hepiniz batarsınız' diyor. Ben de bir işadamı olarak asgari ücretin daha fazla olması gerektiğini söylüyorum. Bunun işverene bir zararı yok çünkü devlet asgari ücret üzerindeki vergiyi almayacak. Emekliye iki maaş ikramiye verileceğini açıkladık, buna da karşı çıktılar. Emekliye verilecek 2 maaş ikramiyenin sosyal bir yanı var. İkramiye emeklinin elini rahatlatacak, paranın esnafa yayılmasını sağlayacak."

CHP'nin "Merkez Türkiye " projesi ile ezberleri bozduğunu dile getiren Budak, bu yıl Türk turizmini zor günleri beklediğini, Rusya'dan gelen turist sayısının 255 bin azaldığını, Avrupa ülkeleri vatandaşlarının tatile gittiğini ama Türkiye'ye gelmediklerini öne sürdü.

Budak, "Çünkü imajımız bozuldu. Çünkü Türkiye'de hukuk ve demokrasi kalmadı. Bu direkt bizi, Antalya'yı etkiliyor" dedi.