Genel Seçime doğru

Genel Seçime doğru
Genel Seçime doğru
- AK Parti Antalya Milletvekili adayı Köse: - "Çiftçilerimiz seralarda elektriği yüzde 13 ila 15 daha ucuz kullanacak"

ANTALYA (AA) - AK Parti Antalya Milletvekili adayı Mustafa Köse, çiftçilerin seralarda elektriği yüzde 13 ila 15 daha ucuz kullanacağını bildirdi.

Köse, Korkuteli ilçesini ziyaret etti. Yelten, Yeşilyayla ve Çomaklı mahallelerinde vatandaşla bir araya gelen Köse, Türkiye 'de AK Parti iktidarında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. 

Tarımla uğraşan çiftçilerin daha fazla kazanmaları ve masraflarını azaltmak için çeşitli çalışmalar yaptıklarını anlatan Köse, "Çiftçilerimiz seralarda elektriği yüzde 13 ila 15 daha ucuz kullanacak" dedi.

Antalya'nın turizm kadar ülkenin tarımsal üretimi açısından da en önemli şehri olduğunu ifade eden Köse, Korkuteli'nin mantar üretiminde iddialı bir ilçe olduğunu anlattı.

Çiftçinin AK Parti iktidarı döneminde kazancının arttığına işaret eden Köse, şöyle devam etti:

"2002'den önce bir serası olanın bugün 3-5 serası var ve üretim arttı. Bu, sağlanan kredi imkanları ve ürünlerinin değerlendirilmesiyle oldu ancak bu yetmez. Çiftçilerimiz için önümüzdeki dönemde çok farklı teşvikler getireceğiz. Bizim dönemimizde tesislerin artmasıyla arz arttı, talebin de artması, yeni pazarların bulunması ve ihracatın arttırılması gerek. Özellikle ihracata yönelen üreticilere teşvik verilmesi gibi bir düşüncemiz var. Bunu gerçekleştirdiğimiz zaman çiftçimizin ürünü daha fazla para edecek ve daha fazla kazanacak."

Korkuteli Sanayi Sitesi'ni de ziyaret eden Köse, buradaki esnafla sohbet ederek, ileriki dönemlerde yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi.