Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Antalya Milletvekili adayı Samani: - "Yeni bir Türkiye yolunda, ülkenin içine girmiş parazitleri temizlediğimiz, onlara karşı dik durduğumuz ve hiçbir vesayete boyun eğmediğimiz zaman büyük bir adım atmış olacağız"

ANTALYA (AA) - AK Parti Antalya Milletvekili ve milletvekili adayı Hüseyin Samani, yeni Türkiye yolunda, ülkenin içine girdiği parazitleri temizlediği, onlara karşı dik durduğu ve hiçbir vesayete boyun eğmediği zaman büyük bir adım atmış olacağını belirtti. 

 Samani, Birlik Vakfı tarafından düzenlenen "Yeni Türkiye yolunda son dönemeç" konulu konferansta yaptığı konuşmada, yeni Türkiye'de kardeşlik vurgusunun ön plana çıktığını bildirdi. 

Samani, kardeşlik vurgusunun sadece Türkiye'de değil, bütün Müslüman ülkeler için kurtuluş reçetesini oluşturduğuna işaret etti. 

Özgürlüklerin önünün açılması, her türlü vesayete karşı çıkılması gerektiğini anlatan Samani, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Yeni bir Türkiye yolunda, ülkenin içine girmiş parazitleri temizlediğimiz zaman onlara karşı dik durduğumuz zaman, hiçbir vesayete boyun eğmediğimiz zaman büyük bir adım atmış olacağız. Yeni Türkiye bütün korkularını yenmiş bir Türkiye olacak. Özgür Türkiye olacak. İnancından ve tarihinden korkmayan, inancından ve tarihinden utanmayan onu gururla anlatan ve savunan bir Türkiye olacak."

Birilerinin yeni Türkiye'den rahatsız olduğunu ifade eden Samani, Türkiye'nin istikrarlı yoluna devam etmemesi için karşısına çeşitli engeller çıkarıldığını öne sürdü.