Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Antalya milletvekili adayları seçim çalışmalarını sürdürdü

 ANTALYA (AA) - AK Parti Antalya milletvekili adayları Mustafa Köse, Hüseyin Samani ve Atay Uslu, seçim çalışmalarına devam etti.

Mustafa Eti Elektrometalurji'de çalışan işçilerle bir araya geldi. Köse, 2002 öncesine göre, işçi, işveren, memur, emekli kesimlerinin daha iyi konumda olduğunu belirterek, "Geçmişi unutmamak gerekir. 2001 yılında birkaç ayda 1,5 milyon kişi işsiz kaldı" dedi.

Muhalefetin 6,5 milyon işsiz olduğu yönündeki söyleminin yalan olduğunu savunan Köse, şöyle konuştu:

"Ülkemizdeki resmi işsiz sayısı 3 milyon dolayındadır. İşsizliğin önlenmesinin yolu ekonomik istikrardır. Ekonomimiz rayına girdi. Dünyada yaşanan ekonomik krizlerden etkilenmeyen bir Türkiye var artık. Önümüzdeki dönem çok daha güçlü bir ekonomiye sahip olacağız. Böylece işsizlik çok azalacak, halkımız daha fazla kazanacak."

Milli gelirdeki artışın halka yansıdığını ifade eden Köse, 2002 yılında 3 bin 500 dolar olan milli gelirin  bugün 11 bin dolar seviyesinde olduğunu kaydetti.

2023 hedefinin 25 bin dolar olduğunu belirten Köse, "2002 yılında 184 lira olan asgari ücret, bugün 950 lira, 2001 yılında günlük geliri 4 doların altında olan kişi sayısı, ülke nüfusunun yüzde 30'uydu. Bugün bu oran yüzde 2 seviyesinde. Zaten milli gelir arttıkça, işçinin, memurun, emeklinin geliri ve alım gücü artıyor."

Koalisyon hükümetleri döneminde ülkenin kötü yönetildiğinin unutulmaması gerektiğini ifade eden Köse, halkın artık koalisyon hükümeti istemediğinin altını çizdi. Köse, "Ekonomik istikrarın devam etmesi, işçinin, memurun, emeklinin hak ettiğini alabilmesinin tek yolu ekonomik istikrar ve AK Parti'nin ekonomi politikalarının devam etmesidir" dedi.

- Atay Uslu

AK Parti Antalya milletvekili adayı Atay Uslu, seçim çalışmaları kapsamında önce Kepez ilçesinde bulunan AK Parti seçim bürosunda teşkilat mensuplarıyla buluştu, ardından mahalle ve esnaf ziyaretinde bulundu.

Ziyaretlerinde yaptığı konuşmada, yeni Türkiye'nin eski Türkiye'den çok farklı olduğunu kaydeden Uslu, "Yeni Türkiye milletin hakim olduğu Türkiye'dir. Mega projelerin inşa edildiği Türkiye'dir" dedi.

Uslu, istikrarsızlığın yatırımların durması ve IMF kapısında borç için beklemek anlamına geldiğini söyledi. Siyasi istikrar sayesinde son 13 yılda Türkiye'de 18 bin kilometre yol yapıldığını, 76 olan üniversite sayısının 176'ya çıktığını, 760'tan fazla hastane yapıldığını, milli gelirin 10 bin doların üzerine çıktığını anlatan Uslu, "Yalnızca milli gelirimiz artmadı, daha da önemlisi milli onurumuz arttı. Şimdi siyasi istikrar devam edecektir, çünkü milletimiz istikrar istiyor. Dünyadaki mazlumlar Türkiye'nin istikrarı için dua ediyor" diye konuştu.

- Hüseyin Samani

AK Parti Antalya Milletvekili ve milletvekili adayı Hüseyin Samani de seçim çalışmalarını Kepez ilçesinde sürdürdü. Akdeniz Sanayi Sitesinde esnafı ziyaret eden Samani, burada vatandaşların sorun ve taleplerini dinledi.

Dükkanları tek tek gezen Samani, girdiği bir işyerinde eline aldığı fırçayla elektrik saatlerinin demir kapısını boyadı. Daha önce de çok boya yaptığını anlatan Samani, "Boya yaparken fırça izleri kalmayacak şekilde üzerinden geçmek gerek. Fırça izleri kalırsa boya güzel olmaz" dedi.