Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Antalya milletvekili adayları, seçim çalışmalarını sürdürdü

ANTALYA (AA) - AK Parti Antalya milletvekili adayları Mustafa Köse, Hüseyin Samani, Atay Uslu ve İbrahim Aydın, seçim çalışmalarına devam etti.

AK Parti milletvekili adayı Mustafa Köse, Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) üyeleri ile bir araya geldi. Köse, ekonomideki istikrarın devam etmesi, büyüyen Türkiye 'nin 2023 hedeflerine ulaşabilmesi için 7 Haziran seçimlerinin çok önemli olduğunu söyledi.

Türkiye Cumhuriyeti tarihinde yapılan yatırımların kat kat fazlasının AK Parti iktidarı döneminde yapıldığını belirten Köse, "Bizim derdimiz, halkımızın verdiği görevleri en iyi şekilde yerine getirerek, onların hizmetkarı olmak. Halkın derdiyle dertlenen bir siyasi anlayışın mensuplarıyız" dedi.

Hükümetin 12 yılda yaptığı hizmetlerin ortada olduğunu vurgulayan Köse, sözlerini şöyle sürdürdü:

"2001'de dünyada itibarı kalmamış, ekonomisi bitmiş, 120 bin işyerinin bir yılda kapandığı, 1,5 milyon kişinin 3-4 ayda işsiz kaldığı, milli geliri 3 bin 500 dolar olan bir Türkiye vardı.  Bugün ise kendi silahını, tankını, denizaltısını, helikopterini yapan, milli geliri 11 bin dolara çıkmış, güçlü bir Türkiye var. Sağlıktan eğitime, tarımdan turizme ülkemizdeki atılımlar ortada. Aynı çalışmayı yerel yönetimlerde de görüyorsunuz. 5 yıl boyunca çivi çakılmayan bir Antalya vardı. Menderes Türel Başkanımızın seçilmesi ile Antalya şantiyeye döndü. Şehrimiz özlediği hizmetlere kavuşuyor."

Büyükşehir Belediyesinin en önemli projelerinden birisinin Boğaçayı Projesi olduğunu anlatan Köse, bu projenin Antalya'nın çehresini değiştireceğini bildirdi.

Proje ile denizi Boğaçayı'ndan 40 kilometre içeri alacaklarını vurgulayan Köse, "Boğaçayı, yatların girebildiği, çevresi cazibe merkezleri ile donatılmış bir çekim merkezi olacak. Burada binlerce kişiye iş imkanı sağlanacak" dedi.

- Hüseyin Samani

Seçim çalışmaları kapsamında Alanya Ziraat Odasını ziyaret eden AK Parti Antalya Milletvekili ve milletvekili adayı Hüseyin Samani, Alanya'nın 18 bin üretici sayısıyla önemli bir tarım merkezi olduğunu ifade etti.

Kendisinin de bir çiftçi ve aynı zamanda TBMM Tarım Komisyonu üyesi olduğunu hatırlatan Samani, Alanya denildiği zaman akla ilk turizmin geldiğini ancak 18 bin üreticisiyle Alanya'nın aynı zamanda bir tarım ilçesi olduğunu vurguladı.

Türkiye'de bütün tropik meyveleri üretebilen yegane ilçelerden birinin Alanya olduğunu belirten Samani, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Üretilmiş ürünlere bakıldığı zaman Alanya, spesifik ürünler üreten bir ilçemiz. Bugün Türkiye'de tropik ürünleri Alanya'nın dışında pek üreten bir merkez yok. Alanya ürettiği ürünlerin niteliği bakımından Türkiye'de önemli bir tarım bölgesi. Turizmin yanında tarımın da olması, yani bir anlamda turizmin yanında doğallığın olması doğal olarak üretilen ürünlerin olması turizme de dolaylı olarak katkı koyabilmekte. Turizm de dolaylı olarak tarıma katkı sağlamakta. Çünkü üretici ürünleri satmak ister. Ancak bizler başka yere ihraç etme gayretinden daha da ziyade gelen turiste satma modeli geliştiriyoruz. Ayrıca, ürünleri kendi doğal ortamlarında nasıl yetiştiğini turistlere göstererek turizme de dolaylı bir katkı koyabiliriz."

 Samani, tarım sektörünün siyasi kaygılarla siyaset malzemesi yapılacak bir sektör olmadığını vurguladı.

- İbrahim Aydın

Serik köylerinin ardında Kemer'de seçim çalışmasını yürüten AK Parti Antalya Milletvekili Adayı İbrahim Aydın, dünyaca ünlü tatil köşesi Çıralı'da seçmenden destek istedi.

Çıralı'da turizm esnafının yaşadığı sorunları çok iyi bildiğini belirten Aydın, mevcut orman kanunuyla Çıralı ve benzeri yerlerde yaşanan sorunu çözmenin zor olduğunu, çözümün yeni Türkiye yolunda hazırlanacak yeni anayasadan geçtiğini söyledi.

Adaylık sürecinde ilk seçim çalışmasını Kemer'e yaptığını hatırlatan Aydın, şöyle konuştu:

"Çıralı sadece Antalya'nın ve Türkiye'nin değil dünyaca ünlü bir turizm merkezi. Dünyanın dört bir yanından insanlar yeşille mavinin iç içe olduğu bu eşsiz tatil köşemize ziyarete geliyor. Buraya gelen yerli ve yabancı turistlerin, hizmet eden turizmcilerimizin sorunlarını çok iyi biliyorum. Antalya Orman Bölge Müdür Yardımcılığı görevim sırasında konuyu çok daha yakından irdeleme şansım oldu. Çıralı'da işletmecilerimizin yaşadıkları mülkiyet sorunlarının çözümü mevcut Orman Kanunuyla çok zor. Bunun en kestirme ve en temiz çözümü Yeni Türkiye yolunda hazırlanacak yeni anayasayla olacaktır. Ben önümüzdeki dönem hemşehrilerimin desteğiyle mecliste olursam eğer en büyük çalışmam bu konuda olacak. Çıralı'da ve ülkemizin diğer turizm noktalarında yaşanan benzer sorunu kökten çözeceğiz. Yeni anayasada orman alanlarının tanımını tekrar yapacağız." 

- Atay Uslu

Seçim çalışmaları kapsamında Akseki'yi ziyaret eden AK Parti Antalya milletvekili adayı Atay Uslu, Antalya'yı karış karış gezdiklerini ve milletin istikrar istediğini, istikrarsızlığın yarını görememek olduğunu söyledi.

Akseki'de esnaf ziyaretlerinde bulunan Uslu, "Bu ilçe hem alimler, arifler hem de büyük işadamları yetiştirmiştir. Akseki'nin toprağı verimli, insanı ise oldukça başarılıdır" dedi.

Cevizli, Kuyucak, Gümüşdam'da yapılan mahalle toplantılarında vatandaşlarla bir araya gelen, Uslu, yapılacak yatırımlar ve projeler konusunda bilgi verdi.