Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
ANTALYA (AA) - AK Parti Antalya Milletvekili adayları seçim çalışmalarına devam ediyor.AK Parti Antalya Milletvekili ve Milletvekili Adayı Hüseyin...

ANTALYA (AA) - AK Parti Antalya Milletvekili adayları seçim çalışmalarına devam ediyor.

AK Parti Antalya Milletvekili ve Milletvekili Adayı Hüseyin Samani, seçim çalışmaları kapsamında Döşemealtı ilçesini ziyaret etti.  Yeniköy İlköğretim Okulu yararına düzenlenen kermese katılan Samani, ardından Halil Akyüz Huzurevi'ni ziyaret ederek huzurevi sakinleriyle sohbet etti.  Onlarla yakından ilgilenen Samani, yaşlıların sorun ve taleplerini dinledi. Huzurevi sakinleri tarafından yapılan el emeği göz nuru eserleri inceleyen Samaniye, işlemeli taştan yapılan Osmanlı Tuğrası hediye edildi. 

Ziyaretlerin ardından Yağca Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya gelen Samani, yapılacak yatırımlar hakkında bilgi verdi. Döşemealtı'nı yakından ilgilendiren bir müjde vereceğini ifade eden Samani, şöyle devam etti:

"Kepez ve Döşemealtı için büyük bir müjde. Masadağı'nın üst tarafına en kolay Döşemealtılıların gelebileceği 1000 yataklı şehir hastanesi yapıyoruz. Kampüs gibi, hastane kampüsü. Her şeyi içerisinde var. Her şeyi gözden geçirebilen yeni bir hastane yapıyoruz inşallah. Buraya zaten bir hastane yapılacak. Benim söylediğim büyük bir olay. Bir bölge hastanesi. Burdur, Isparta ve çevre ilçelerden vatandaşlarımızın da yararlanabileceği bir hastane. Döşemealtı düzlüğünde olacak bir anlamda. Bunlar nasıl olacak diye sorarsanız. Biz bunları yapabilecek güçteyiz. 2002'den önce neden yapamıyorduk da şimdi yapabiliyoruz? Sihirli değnek mi var. Hortumları kestik. Faiz lobisiyle mücadele ettik. Bir de kendimize güvendik. Milletimize güvendik. Ekonomimizin başına dışarıdan bakan getirmedik. Ekonominin başına bu ülkenin yetiştirdiği evlatları koyduk ve hiçbir yere bağımlı kalmadık. Bu şekilde gerçekleştirebildik" 
Mahalle toplantısının ardından, Döşemealtı Sanayi Sitesi'ne giderek esnafı ziyaret eden Samani, vatandaşların sorun ve taleplerini dinledi. 

-Gökçen Özdoğan Enç

AK Parti Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, Antalya'da yıllardır eksikliği hissedilen ve kentin önemli ihtiyaçlarından biri olan, Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi ve Eğitim Merkezi'nin (AMATEM) kurulmasında sona gelindiğini müjdeledi. 

Uyuşturucuyla mücadele, madde bağımlılığının önlenmesi ve tedavisi konusunda AK Parti iktidarları döneminde önemli adımlar atıldığını belirten  Enç, "Bir yandan kolluk kuvvetleri tarafından gerçekleştirilen büyük operasyonlarla uyuşturucu ile mücadele edilirken, diğer taraftan da madde bağımlılığının önlenmesi ve tedavisi konusunda önemli adımlar atıldı. Geçen dönem, milletvekili seçildikten sonra kentimizde eksikliğini hissettiğim ve hayata geçirilmesi için her aşamasında takipçisi olduğum AMATEM'in kurulması konusunda milletvekili arkadaşlarım ve Sağlık Bakanlığı'mızın desteğiyle nihayet sona gelmiş bulunuyoruz" dedi.

Merkezin Antalya'ya kazandırılmasıyla önemli bir hizmete imza atılacağını belirten Enç, şöyle devam etti:

"2014 yılında yatırım planına alınan ve Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Aşur Aksu yerleşkesinde yapılacak olan AMATEM ünitesi toplam alanı 1300 metrekare olup 30 yataklı olarak planlandı ancak ihtiyaç halinde ileride yatak sayısının arttırılmasına imkan sağlayacak şekilde tasarlandı. Ünite 4 yataklı detoksifikasyon odası, hasta odaları, erkek hastalar için 18 yatak, kadın hastalar için 6 yatak, çocuk hastalar için 2 yatak olmak üzere toplam 30 yatak bulunuyor." 

Antalya'da alkol ve madde bağımlılarını tedavi eden tek merkezin Akdeniz Üniversitesi Alkol ve Madde Bağımlılığı Uygulama ve Araştırma Merkezi olduğunu anımsatan  Enç, bu merkezin yetersiz olması nedeniyle hastaların Manisa ya da çevre illerdeki merkezlere gönderildiklerini kaydetti.

Enç, "AMATEM'in kurulması ile bu bağımlılıktan kurtulmak isteyen vatandaşlarımız artık Antalya'da tedavi görebilecekler. AMATEM, Antalya için önemli bir merkez. 8 Nisan 2015 tarihinde gerçekleştirilen ihale ile yüklenici firma tarafından proje hizmeti yürütülmekte olup, yüklenici firma 20 Haziran 2015 tarihine kadar projeyi teslim edecek. Hazırlanan projenin yapım ihalesine çıkılmasından sonra Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanlığı'ndan izin ve ödenek temin edilmesinin de takipçisi olarak 2015 Kasım ayı içerisinde tamamlanması planlanan '30 Yataklı AMATEM Ünitesi'ni şehrimize kazandırmış olacağız" diye konuştu.

-Atay Uslu

AK Parti  Antalya Milletvekili Adayı Atay Uslu da Kumluca'da vatandaşlarla biraraya geldi.  Büyükalan, Söğütcuması, Gödene, Çaltı, Adrasan Mahallelerini gezen Uslu, 7 haziran seçimlerinin hem bölgeye mega projeleri sunacak iktidarı belirleme açısından  hem  de Yeni Türkiye açısından çok önemli bir tarih olduğunu söyledi. 

Bu seçimlerde ülkede istikrarsızlık bekleyenlerin hüsrana uğrayacağını ifade eden Uslu, "7 Haziranda ülkemiz üzerine oynanacak oyunları sizler  bozacaksınız. Antalya'mızda uygulanacak Mega projelerle artık hem tarım hem de turizm gelirlerimiz artacaktır.  Büyükşehir Başkanımız Sayın Menderes Türel her mahallemize hizmet için çalışıyor. Bakanımız Sayın Lütfi Elvan tıkanan tüm ulaşım kanallarını açmak için kollarını sıvadı. Antalya'yı seviyorum. Suyunu, havasını en önemlisi insanını seviyorum. Antalyalıya hizmet etmek büyük bir onurdur" ifadelerini kullandı.