Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- Genel seçimler öncesi, Kumluca'da sandık kurulunda görev yapacak sandık başkanı ve memurlara eğitim verildi

ANTALYA (AA) ? 7 Haziran'da gerçekleştirilecek genel seçimlerinde Kumluca ilçe Seçim Kurulu Başkanlığı tarafından görev yapacak sandık kurulu üyelerine bilgilendirmede bulunuldu.

Kumluca Belediye Düğün Salonu'nda gerçekleştirilen eğitime, ilçede kurulacak 148 sandık başkanı, memurlar ve diğer görevliler katıldı.

Eğitim öncesi konuşma yapan Kumluca ilçe Seçim Kurulu Hakimi Muhammet Fatih Kılıçelli, seçimlerin sorunsuz şekilde tamamlanması için çalıştıklarını söyledi.

Yapılacak eğitimle seçimlerde nasıl oy kullanılacağı, vatandaşların oy kullanma sırasında sandık kurulunun yapacağı görevler, hasta, yaşlı ve oy kullanma sırasında yardıma muhtaç vatandaşlara nasıl davranılacağı konularını anlatacaklarını kaydeden Kılıçelli, kurallara göre hareket edilmesi durumunda herhangi bir sorunun yaşanmayacağını kaydetti.

Seçimlerin tamamlanmasının ardından oy sayın ve oyların seçim kuruluna teslimleri sırasında yapılacak bazı önemli görevler bulunduğunu vurgulayan Kılıçelli, şöyle konuştu:

"İlçe seçim kurulu olarak seçimlerde vatandaşlarımızın rahat bir şekilde oy kullanmaları için hazırlıklarımızı yaptık. Seçim günü sandıklarımızı oluşturarak vatandaşlarımızın oylarını güvenli bir şekilde kullanmalarını sağlayacağız. Seçim sonucunda oyların tasnifi ve ilçe seçim kurulumuza teslimiyle seçimlerimiz sonuçlandıracağız. Seçimlerde görev alacak herkese şimdiden kolay gelsin diyorum. Herhangi bir olumsuzluk karşısında mutlaka bizimle irtibata geçmenizi rica ediyorum."

Konuşmanın ardından seçimlerde görev yapacak sandık başkanı ve memurlara, Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı tarafından hazırlanan video, sinevizyon ile izlettirildi.