Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: - "Bugüne kadar attığımız adımlarda hep daha iyisini yapma yönünde çalışmalar yaptık"

ANTALYA (AA) - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Bugüne kadar attığımız adımlarda hep daha iyisini yapma yönünde çalışmalar yaptık" dedi.

Çavuşoğlu, seçim çalışmaları kapsamında Alanya Serbest Muhasebeciler Mali Müşavirler Odasında yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi.

 Alanya'nın, "ilklerin ilçesi" olduğunu, Muhasebeciler Odasının ilk kez bir ilçede açıldığını belirten Çavuşoğlu, Gazipaşa-Alanya Havalimanı, fen lisesi, üniversite gibi ilklerin de burada hayata geçirildiğini ifade etti.

İşleri kolaylaştırmak için bugüne kadar gelen talepler doğrultusunda düzenlemeler yaptıklarını anlatan Çavuşoğlu, "Hizmette, talepte sınır yok ama her şey de değişiyor. Dolayısıyla ortaya yeni problemler de çıkıyor, hayatımızı kolaylaştırıcı talepler de geliyor. Zaten biz de bugüne kadar attığımız adımlarda hep daha iyisini yapma yönünde çalışmalar yaptık" dedi.

- Üniversitenin turizme katkısı

Alanya'da turizmi 12 aya yaymak istediklerini kaydeden Çavuşoğlu, bu anlamda üniversitenin çok büyük katkısının olacağına değindi.

İlçede 12 ay boyunca turist ağırlayamadıkları takdirde bu kadar tesisin bir anlamının olmayacağını dile getiren Çavuşoğlu, "O yüzden golf sahalarını yapıyoruz, yeni futbol kampüslerini yapıyoruz ki kış aylarında futbol takımları gelip kalsın. Bir de veledrom (pist bisikleti yarışlarının yapıldığı spor tesisi) yaparsak binlerce bisikletçi buraya gelebilecek" diye konuştu.

İlçede yabancıların konut almaya başlamasıyla konutun mimarisi, inşaatta kullanılan malzemenin kalitesinin arttığını vurgulayan Çavuşoğlu, kaliteli ve iyi tesislerin artmasıyla da daha iyi turistin geleceğini belirtti.

Çavuşoğlu buradaki konuşmasının ardından çarşı merkezinde esnaf ziyareti gerçekleştirdi.