Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- CHP Antalya milletvekili adayları Kumluca ilçesinde miting düzenledi

ANTALYA (AA) - CHP Antalya milletvekili adayları Devrim Kök ve Nusret Bayar, Kumluca Cumhuriyet Meydanı'nda halka seslendi.

Devrim Kök, yaptığı konuşmada, seçimde kimin lider olacağının değil, parlamenter sistemin var olup olmadığının oylanacağını söyledi.

7 Haziran seçimlerinin çok önemli olduğunu vurgulayan Kök, "Herkes şunu iyi bilmelidir ki CHP varken bu ülkede kimse parlamenter sistemi mi yok edemez" dedi.

Nusret Bayar da AK Parti yönetimin çiftçiyi, dar gelirliyi ve esnafı zora soktuğunu, çiftçinin alın terinin karşılığını alamadığını savundu. Örtü altı sera ürünlerinin fiyatlarının her geçen gün düştüğünü ama üretimdeki maliyet girdilerinin arttığını vurgulayan Bayar, şöyle konuştu:

"Ürettiğiniz ürünlerin satışı ve maliyet fiyatları ortada. O  zaman ne yapacaksınız? 7 Haziran'da bu gidişe 'Dur' diyeceksiniz. Artık yeni bir devrin başlama zamanı gelmiştir.  AK Parti  her dönemde Antalya'dan farklı kişileri aday göstermiş, o adaylar teşekkür ziyaretinden sonra bir daha Antalya'ya uğramamıştır. Siz kendi evlatlarınıza oy verin. Siz ön seçim yapmış CHP adaylarına oy verin. Çünkü Lütfi Elvan'a vereceğiniz oylar Karaman'a gidecektir. Lütfi Elvan da Kumluca'ya bir daha uğramayacaktır."