Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- CHP Antalya Milletvekili Budak, milletvekilliği aday adaylığı için başvuruda bulundu

ANTALYA (AA) -  CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, milletvekilliği aday adaylığı için partisine başvuruda bulundu.

Budak, yaptığı açıklamada, 1 Kasım 2015 tarihinde yapılacak genel seçim için hazırladığı dosyayı CHP Genel Merkezi'ne teslim ederek, milletvekili adaylık başvurusunu yaptığını belirtti.

Siyasi ahlakı egemen kılmak, hukukun üstünlüğünü yeniden tesis etmek için çalışacaklarını vurgulayan Budak, CHP'nin halkın mesajı doğrultusunda koalisyon kurulması için samimi bir çaba yürüttüğünü, her türlü seçeneği masaya taşıdığını ifade etti.

Hükümet kurulamamasının Türkiye 'ye ağır bir fatura çıkardığını dile getiren Budak, açıklamasında, "Ahlakın geçerli olmadığı yerde hiçbir kural, hiçbir değer geçerli olmaz. Türkiye, bugün bunun sancılarını yaşıyor. Siyasi ahlakı geçerli kılmadıkça Türkiye nefes alamaz" ifadesini kullandı.

Antalya'ya 7 Haziran seçimlerinde birçok söz verdiklerinin altını çizen Budak, açıklamasında, şunları kaydetti:

"7 Haziran'da Antalyalı hemşehrilerimize 'Yaşanacak bir Türkiye için yaşanacak bir Antalya için sözümüz var, çözümümüz var' dedik. Halkımız da bize bir yol açtı. Ancak, siyaseti Türkiye için değil kendileri için yapanlar bu yolu tıkadı."