Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Antalya milletvekili ve milletvekili adayları, seçim çalışmalarına devam etti

ANTALYA (AA) - AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, Hüseyin Samani, Gökçen Özdoğan Enç ve milletvekili adayları İbrahim Aydın, Ercan Mekteplioğlu, İzzet Yılmaz, seçim çalışmalarını sürdürdü.

AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse ve Antalya milletvekili adayı Ercan Mekteplioğlu, Kumluca'da mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek, sorunlarını dinledi.

Kumluca Belediyesi Muhtarlar Hizmet binasında gerçekleştirilen toplantıda konuşan AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, yerel seçimlerin ardından bir buçuk yıl geçtiğini ve Büyükşehir Yasası'nda sistemin oturduğunu söyledi.

AK Parti olarak 7 Haziran seçimlerine güçlü bir iktidar sloganıyla girdiklerini, ancak halkın takdirinin bu olmadığını ifade eden Köse, seçim sonrasında halkın bu ülkeye kimleri hizmet, kimlerin de ihanet ettiğini daha iyi gördüğünü belirtti.

Köse, şöyle konuştu:

"Şimdi önümüzde 1 Kasım'da tekrar seçim var ve sandığa gideceğiz. Bu seçimde de yine takdir yüce milletimizindir. Bizim AK parti iktidarı olarak, 13 yılda yaptıklarımız ortada. Daha da fazlasını yapmak için mücadelemizi sürdürüyoruz. Eksiklerimizi görüyor, bunların giderilmesi için çalışıyoruz. Sizlerden isteğimiz, ülkeye daha fazla hizmet edebilmek, Türkiye 'nin dünya lideri ülkeler arasında yer almasına katkı sağlamak adına güçlü bir iktidar için hür iradenizi sandığa yansıtmanızdır. Elimizde bir çok projeler var, bu projeler ülkemizi kalkındıracak, halkımızın refahını yükseltecek projelerdir. Tüm bunlar güçlü bir iktidar sayesinde daha kolay yapılır."

Konuşmanın ardından AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse ve milletvekili adayı Ercan Mekteplioğlu, mahalle muhtarlarının sorunlarını dinleyerek yapılması gereken çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulundu.

- Enç'ten CHP 'li Budak'a tepki

AK Parti Antalya Milletvekili ve adayı Gökçen Özdoğan Enç de, CHP Antalya Milletvekili ve adayı Çetin Osman Budak'ın, Lara-Karpuzkaldıran'daki Fethi Bayçın Huzurevi binası ve alanıyla ilgili iddialarına tepki gösterdi.

Enç, eski huzurevi binasının 2014 yılında yıkılarak yerine yenisinin yapılması için yatırım programına alındığını, 150 kişi kapasiteli yaşlılar sitesinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından proje ve alanda düzenleme genişletme çalışmasının tamamlandığını, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından gerekli ödeneğin aktarıldığını bildirdi.

Kasım ayı ortasında ihalenin gerçekleştirileceğini belirten Enç, "En geç 2017 yılı başında tamamlanacak yaşlılar sitesinde yaşlılarımızın daha modern, tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceğimiz, Antalya'ya ve yaşlılarımıza yakışır bir şekilde, eksikliğiyle yaşadıkları aile sıcaklığını hissedebilecekleri, yeşiliyle doğayla iç içe bir ortamda hizmet verip, huzurlu bir şekilde yaşamalarını sağlayacağız" dedi.

Budak'ın açıklamalarına tepki gösteren Enç, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Vizyon sahibi ve çağdaş düşünceli bir işadamı olarak tanıdığımız sayın Budak'a yeni katıldığı partisinin müzmin muhalefet hastalığı çabuk sirayet etmiş olacak ki AK Parti'yi ve hükümetimizi karalama adına azıcık desteksiz atıp, gerçekle ilgili olmayan bir takım iddialarda bulunmuş. Bu tutumu sayın Budak'a hiç yakıştıramadım. Huzurevinin yıkılıp, alanın ranta açıldığını iddia eden CHP'li sayın Budak, Antalya ile bu kadar ilgisiz midir ki 2012 yılında boşaltılan, 2014 yılında yıkılan huzurevi binasının bulunduğu alanda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 2014 yılında 80 kişilik huzurevi yapılması için yatırım programına, temmuz ayında proje ihalesi yapılarak sözleşme imzalandığını, bizim girişimlerimiz ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yetersiz olacağı düşüncesiyle yeniden revize yapılarak 15 bin metrekare alanda 150 kişilik yaşlılar sitesi için proje hazırlandığını bilmiyor. Sayın Budak ve yaşlılarımızın içi rahat olsun, herkesten daha çok düşündüğümüz yaşlılarımız için Antalya'ya kazandıracağımız modern Yaşlılar Sitesi'nin projesi hazır ve kasım ayı ortasında ihalesi yapılacak."

- "2B sorununu biz çözdük"

AK Parti Milletvekili ve milletvekili adayı Hüseyin Samani, Erenköy Mahalle Muhtarı Celal Karataşlı'yı ziyaret etti.

Ziyaretler sırasında 2B ile ilgili açıklamalarda bulunan Samani, "2B sorunu kanayan bir yaraydı bu yarayı biz çözdük" dedi.

2B Yasası'nın alt komisyonunda görev yaptığını hatırlatan Samani, şunları kaydetti:

"1990'lı yıllarda 2B Yasasıyla halk sahibi olan insanlarımızın halkları kalkıyordu. Halkımızı mağdur etmemek adına 'Önceki hakları korunarak değerlendirilmeli' diye önerge verdik. Vatandaşımızın haklarını savunarak eski ödemiş oldukları paraların hak sahibi olarak hanelerine yazdırdık."

- "Vatandaşın verdiği mesajı aldık"

AK Parti milletvekili adayı İbrahim Aydın, seçim çalışmalarını Serik'te sürdürdü. Esnaf ve ev ziyaretlerinde bulunan Aydın'a, milletvekili adayı İzzet Yılmaz da eşlik etti.

Esnafla sohbet eden Aydın, "7 Haziran sonrası yaşananlardan çıkarmamız gereken sonuçlar var. Siyasilerin de vatandaşların da çıkarması gereken sonuçlar var. Biz, AK Parti olarak vatandaşın verdiği mesajı alarak, 1 Kasım için sahaya indik" dedi.

Aydın, Serik Belediye Başkanı Ramazan Çalık ile Serik eski belediye başkanlarından İsmail Iltar'ı evinde ziyaret etti. Ormancılık işleriyle uğraşan Türkmen aileleri de evlerinde ziyaret eden Aydın, 30 yıl önce tanıdığı aileyle yeniden karşılaşmaktan mutluluk duyduğunu dile getirdi.