Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Antalya milletvekili Samani, seçim çalışmalarını sürdürdü

ANTALYA (AA) - AK  Parti Antalya milletvekili ve milletvekili adayı Hüseyin Samani, seçim çalışmalarına devam etti.

Varsak kapalı pazar yerinde esnafla bir araya gelen Samani, burada yaptığı konuşmada, AK Parti 'nin seçim beyannamesinde her kesimin taleplerinin göz önüne alındığını ve bunlara cevap veren bir beyanname hazırlandığını söyledi. 

Ekonomi yönetiminin dengeler üzerine kurulu olduğunu belirten Samani, "Diyorlar ki 'Siz iktidarsınız hemen yapın. Niye 1 Ocak'ta yapıyorsunuz?'. Biz de diyoruz ki biz iktidarız doğru ama şu an anayasa gereği içerisinde AK Partililerin de olduğu bir seçim hükümeti var. Biz 2015 bütçesini 2014 Aralık ayında yaptık. Yaptığınız bütçeyi sırf seçim için bozamazsınız. Ekonomi yönetiminde popülizm yapmazsınız" dedi.

Samani, AK Parti'den önceki iktidarlar döneminde seçim öncesi verilen vaatlerin ekonomiye büyük zarar verdiğini savunarak, şunları kaydetti:

"Biz seçim beyannamemizde, bütün kesimlerin mesajını aldığımızı gösteren adımlar attık. Milletimizden de bir istirhamımız var. Biz bunları yaparken arabayı uçurumdan yuvarlamak istemiyoruz. Geri kaçırmak da istemiyoruz. Hem araba yoluna devam etsin hem de sizin bu taleplerinizi yerine getirelim diyoruz."