Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
- CHP Antalya milletvekili adayı Budak: - "Saray derdine düşenler fakir fukarayı çoktan unuttu. Biz bin 500 lira asgari ücretle geliyoruz. Asgari ücret yoksulluğuna son veriyoruz"

ANTALYA (AA) - CHP Antalya milletvekili adayı Çetin Osman Budak, ikinci seçim ofisini Kepez'de açtı.

CHP Antalya milletvekili adayları, partililer ve ilçe sakinlerinin katıldığı açılışta konuşan Çetin Osman Budak, 7 Haziran'daki seçimlerin eski seçimler gibi olmayacağını, söz konusu seçimlerde Türkiye 'nin geleceğine oy verileceğini söyledi.

CHP'nin seçim bildirgesinin aslında bir reform paketi olduğunu kaydeden Budak, bildirgenin işçiler, kadınlar, emekliler ve bütün aileler için bir ümit ışığı yaktığını ifade etti.

Kepezlilere Paris'e gidecek hızlı tren vaat etmediklerini, onurlu bir yaşam vaat ettiklerini belirten Budak, şöyle konuştu:

"Bizim başkan olma derdimiz yok, kendimize saray yaptırmayacağız. Biz kendimizi zengin etmeyeceğiz. Biz önce ekmeğimizi bölüşeceğiz. Saray derdine düşenler fakir fukarayı çoktan unuttu. Biz bin 500 lira asgari ücretle geliyoruz. Asgari ücret yoksulluğuna son veriyoruz. Ayda 720 lira girmeyen ev kalmayacak. Bir evde çalışan yoksa her ay parası evdeki kadının hesabına yatacak. Taşeron işçi olup, her an işten çıkarılma korkusu yaşanmayacak, işçiler kadrolu olacak. Ramazan ve Kurban bayramında emekli ikramiye alacak. Ev sahibi olamama derdi bitecek, 277 lira taksitle ev alınacak. Kimse torpil bulma derdine düşmeyecek. Herkes mahkemelere güvenecek. Türkiye hukuk devleti olacak."

Esnafa faizsiz kredi desteği verileceğini kaydeden Budak, esnafın büyük sermayeye kurban edilmeyeceğini söyledi.

Kentsel dönüşümün rant için değil, vatandaşın refahı için yapılacağını ifade eden Budak, Türkiye'nin bu değişimleri yaşaması gerektiğini, yoksa gelişmiş milletlerden oldukça geride kalacağını sözlerine ekledi.