Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
- CHP Antalya Milletvekili Acar ve milletvekili adayı Filiz, Alanya'da seçim çalışmalarını sürdürdü

ANTALYA (AA) - CHP  Antalya Milletvekili Gürkut Acar ile milletvekili adayı Deniz Filiz, seçim çalışmalarını Alanya'da sürdürdü.

Alanya çarşı ve iskelede esnaf ziyaretleri gerçekleştiren Acar ve Filiz, esnafın sorun ve taleplerini dinledi. Acar, ziyaretleri sırasında Alanya'nın il olması talepleri üzerine, ilçenin il olmasıyla ilgili kanun teklifini, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'nun talimatıyla hazırladığını ve TBMM Başkanlığı'na sunduğunu hatırlattı.

CHP olarak Alanya'nın il olması konusunda adım attıklarını söyleyen Acar, "13 yıldır iktidarda olan AKP , isteseydi Alanya'yı il yapardı. Tek başına iktidardı ve buna gücü vardı. Ancak Alanya'dan aldığı oylarla Antalya'daki dengeleri kendi lehine etkilediği için Alanya'yı ayrı il yapmak istemiyorlar" dedi.

Alanya'nın dinamikleri ve ekonomik yapısıyla il olabilecek bir yapıda olduğunu vurgulayan Acar, "AKP her zamanki tutumuyla sadece kendi siyasi ömrünü uzatmanın peşindedir. Ülkenin ve yurttaşların çıkarlarını düşünmemektedir. Alanya halkı bunu çok iyi görmüştür. 7 Haziran seçimlerinde AKP'ye gerekli dersi verecektir" diye konuştu.

Bütünşehir Yasası ile bir dizi haksızlık yapıldığını savunan Acar, partisinin iktidar olması halinde kapatılan belediyelerin tekrar açılacağını ve halka nitelikli hizmet ulaştırılmasının sağlanacağını söyledi.