Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
- MHP Antalya milletvekili adayı Alıcı: - "MHP olarak öncelikle, cemevi gerçeğini siyasi kaygılardan uzak, cami-cemevi karşıtlığına dönüştürülmeden kabul edeceğiz"

ANTALYA (AA) -  MHP Antalya milletvekili adayı Tolga Alıcı, MHP olarak öncelikle, cemevi gerçeğini siyasi kaygılardan uzak, cami-cemevi karşıtlığına dönüştürülmeden kabul edeceklerini bildirdi. 

Alıcı, yaptığı yazılı açıklamada, Alevilerin hükümet tarafından istismar edildiğini savunarak Alevileri yüzüstü bırakmayacak, kavrayıcı çözüm için harekete geçecek tek siyasi partinin MHP olduğunu öne sürdü. 

MHP'nin sorunların çözümü için yapılacak her girişim ve teklife önyargısız şekilde destek verdiğini belirten Alıcı, şunları kaydetti:

"Hazırladığımız Milli Birlik ve Bütünlük Projesiyle milli ve manevi değerlerimizin toplumsal çatışma konusu yapılmamasını, etnik, inanç ve mezhep temelinde ayrışma yaşanmamasını hedefliyoruz. Alevi İslam inancını benimseyen vatandaşlarımızın inanç ve kültür temelli sorunları Alevi inanç önderleri, Alevi İslam'ın çatı kuruluşları ve akademik çevrelerin katkı ve katılımıyla çözüme kavuşturacağız. MHP olarak öncelikle cemevi gerçeğini siyasi kaygılardan uzak, cami-cemevi karşıtlığına dönüştürülmeden kabul edeceğiz. İnanç ve kültür hayatının bir unsuru olan cemevlerine devlet yardımı yapacağız. Diyanet İşleri Başkanlığı, Alevi İslam inancını da bünyesinde temsil edecek şekilde yeniden yapılandırılacaktır."