Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
- AK Parti milletvekili adayları seçim çalışmalarına, Kepez ve Finike ilçelerinde devam etti

ANTALYA (AA) - AK Parti milletvekili adayları Hüseyin Samani, Atay Uslu ve Hakkı Beşkazalı, seçim çalışmalarını sürdürdü.

AK Parti Antalya Milletvekili ve milletvekili adayı Hüseyin Samani, milletvekili adayı Hakkı Beşkazalı ile Kepez ilçesi Varsak Karşıyaka Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya geldi.

Kültür Mahallesi'nde kapalı pazar yeri esnafını ziyaret ederek sorunlarını dinleyen Samani, esnafın yoğun ilgisiyle karşılaştı. Samani istikrarın sürmesi için vatandaşlardan destek istedi.

Vatandaşın muhalefet partilerinin asgari ücret üzerinde yoğunlaşan seçim vaatleriyle ilgili soruları yanıtlayan Samani, muhalefetin "vatandaşı kandırarak oy devşirmeye çalıştığını" iddia etti. Samani, kazanma ihtimali en düşük olan partinin, en yüksek asgari ücret sözü verdiğini belirterek, "Muhalefetin mantığı bu. Ama muhalefet her zaman yaptığı gibi yine yapamayacağı işleri söylüyor" dedi.

Ziyaretlerin ardından Kepez ilçesinde yıllardır atıl durumda bulunan ve yakında vatandaşın hizmetine açılacak eski Dokuma Fabrikasında incelemelerde bulunan Hüseyin Samani, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'den son çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Eski Dokuma Fabrikasının bir zamanlar Antalya'nın en büyük fabrikası olduğunu söyleyen Samani, şöyle konuştu:

"Yüzlerce işçinin çalıştığı, çok geniş bir arazi üzerine kurulu bu fabrika adeta Antalya'nın can damarlarından birisi durumundaydı. Çok önemli bir ticari merkez durumundaydı. Burası yeniden hayat bulacak. Burada geçmişteki anılar yaşatılacak. Burada bir takım kültürel, sanatsal etkinlikler yüklenecek yeni bir proje yapılıyor. İnsanların gelip gezebileceği kır bahçesiyle parkıyla müze ve görselleri olan yeni bir konsept oluşturuluyor. Kepez Belediye Başkanımızı gerçekten tebrik ediyoruz. İnşallah biran önce faaliyete geçer biz de eski günlerimizi burada gezerek hatırlarız."

- Milletvekili adayı Uslu

Milletvekili adayı Atay Uslu da Finike ilçesinde ziyaretlerde bulundu. Esnaf ve kıraathaneleri ziyaret eden Uslu, vatandaşlarla sohbet etti.

Batı Antalya'ya yapılacak yatırımlarla ilgili esnafa bilgi veren Uslu, "Esnafımız istikrar istiyor. İnşallah güçlü bir AK Parti iktidarıyla bu istikrar devam edecektir" dedi.

Hasyurt Sebze Hali'ni de ziyaret eden Uslu, 26 Mayıs'ta ihalesi yapılacak yeni sebze ve komisyoncular hali ile ilgili bilgileri paylaştı. Ürün paketlemesi yapan kadın işçilere de sohbet eden Uslu, halin yapılmasıyla elverişsiz koşullarda hizmet veren Finikelilerin daha modern bir mekana kavuşacaklarını bildirdi.