Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
- Antalya bağımsız milletvekili adayı Hasan Subaşı, Yeşil Antalya ve Eski Sanayi Sitesi'ni ziyaret etti

ANTALYA (AA) - Antalya bağımsız milletvekili adayı Hasan Subaşı, Yeşil Antalya ve Eski Sanayi Sitesi'nde esnafla buluştu.

Subaşı, seçim çalışmalarına, Yeşil Antalya Sanayi Sitesi ve Eski Sanayi Sitesi'nde devam etti. Subaşı, Yeşil Antalya Sanayi Sitesi'ndeki toplantıda yaptığı konuşmada,  Türkiye 'nin ve siyasetin zor günlerden geçtiğini söyledi.

Türkiye'de eğitimden ekonomiye, sosyal yaşamdan adalete önemli sorunlar yaşandığını belirten Subaşı, şöyle konuştu:

"Türkiye'de tek liderin dışında söz söyleyebilen kalmadı. Siyaset hastalıklı, marazlı bir hal aldı. Siyasetin temel amacı ortak aklı aramaktır. Fakat günümüzde ortak aklı aramak mümkün değildir. Ülke tek bir kişinin iradesine teslim edilmiştir. Bu gemi böyle gitmez. Ülkenin, temiz, dürüst ve deneyimli siyasetçiye ihtiyacı vardır. Siyasetçiler yanlışa tepki koyamıyorsa, bu ülke selamete çıkmaz. Siyasette ortaya çıkan bu tıkanıklık mutlaka aşılmalıdır. Bu da ancak deneyimli ve cesur siyasetçilerle mümkündür."

Antalya'nın kendisine görev vermesi halinde güçlü bir temsil yetkisine sahip olacağını ifade eden Subaşı, "Gücümü bağımsızlığımdan alırım. Diğer milletvekili arkadaşlarımız partilere bağlı oldukları için ve parti disiplini gereği, her konuyu diledikleri gibi gündeme taşıyamazlar. Gemi su alıyor. Böyle giderse ülke karaya oturur" dedi.

Subaşı, eski Sanayi Sitesi'nde esnafla bir araya gelerek destek istedi.