Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
- MHP Serik'te seçim iletişim merkezi açtı

ANTALYA (AA) - MHP  İl Başkanlığı tarafından Serik ilçesinde seçim iletişim merkezi açıldı.

Dualar ve mehter takımı eşliğinde gerçekleştirilen açılışa, MHP İl Başkanı Ali Adnan Kaya, Antalya milletvekili adayları Ahmet Selim Yurdakul, Tarkan Akıllı, Cafer Uyar, Cengizhan Gököz, Tolga Alıcı, Hasan Bölücek, MHP MYK üyesi Mehmet Habalı, MHP Serik İlçe Başkanı Hüseyin Yılmaz ve vatandaşlar katıldı.

Açılışta konuşan milletvekili adayı Tolga Alıcı, Türkmen Alevisi olarak MHP'de siyaset yapmayı seçtiğini söyledi. Cengizhan Gököz, babasının 1960'lı yıllarda Serik'te belediye başkanlığı yaptığını anlatarak, "MHP ile ülkemizin ve kentimizin sorunlarına çok hızlı çözümler üretebileceğiz" dedi.

Cafer Uyar, Toroslar'da doğduğunu, uzun yıllar öğretmenlik yaptığını belirterek, "İnşallah elbirliğiyle MHP'yi iktidara taşıyarak bu kirli sisteme son vereceğiz" diye konuştu.

Tarkan Akıllı, konuşmasında hükümeti eleştirerek, AK Parti 'nin "milletin umutlarını tükettiğini" savundu. Türkiye'de bir "korku imparatorluğu" kurulduğunu iddia eden Akıllı, " AKP , hak, hukuk ve adaletin çivisini çıkarmıştır. Milletimizin tüm kesimlerini borçlandırmıştır. Dar gelirli vatandaşlarımızı yokluk ve sefalete itmiştir" dedi.

Ahmet Selim Yurdakul, MHP iktidarıyla Türkiye'nin yeniden zengin, müreffeh ve huzurlu ortama kavuşacağını savundu. Mehmet Günal ise Atatürk 'ün Aspendos kalesine yaptığı ziyaret sırasındaki sözlerini hatırlatarak, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Belkıs'ta gördüğü bir kıl çadırla ilgili "Eğer Yörük çadırı görürseniz ve o çadırda bir duman tütüyorsa, şunu çok iyi biliniz ki bu dünyada hiçbir güç ve kuvvet asla bizi yenemez" dediğini anlattı.