Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
- CHP İl Başkanı Esen: - "İktidar partisi ne kadar geniş maddi güç, medya gücü ve devlet gücüyle seçime girse de CHP inancı, memleket ve insan sevgisiyle bu güçlerin ötesine geçecektir"

ANTALYA (AA) - CHP  Genel Merkezinin düzenlediği Akdeniz Bölgesi Hukuk-Seçim Bölge Toplantısı, Manavgat ilçesinde gerçekleştirildi.

Manavgat Belediyesi İbrahim Sözen Gençlik Merkezi'ndeki toplantıya Antalya, Konya, Isparta, Burdur, Karaman'dan hukuk ve seçim işlerinden sorumlu il ve ilçe başkan yardımcıları, il ve ilçe bilişim sorumluları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan CHP İl Başkanı Semih Esen, parti olarak gerek genel merkez gerekse il ve ilçe örgütleri olarak seçime tam donanımlı hazırlandıklarını söyledi.

AK Parti 'nin adil olmayan şekilde seçime girdiğini ileri süren Esen, "İktidar partisi ne kadar geniş maddi güç, medya gücü ve devlet gücüyle seçime girse de CHP inancı, memleket ve insan sevgisiyle bu güçlerin ötesine geçecektir. Bizim bunun karşısında çok bir şeyimiz yok gibi görünse de eminim bizim inancımız, memleket ve insan sevgimiz, bütün bu güçlerin önüne geçecektir" dedi.

İktidarın yolunun sandıklara sahip çıkmaktan geçtiğini vurgulayan Esen, şöyle konuştu:

"Bizim için en önemli şey sandık görevlilerimiz ve sandığın güvenliğidir. Sandık çevresi örgütlenmemiz çok önemli, bugün bunun için buradayız. Bu sandıklara oylarımıza mutlaka sahip çıkmalıyız. İktidar partisi ne kadar güçlü olursa olsun, ne kadar engel koyarsa koysun, eğer partililerimiz sandıklarına sımsıkı sahip çıkarsa hiç kimse bir şey yapamaz. Bu yüzden partililerimizden ricam sandıklarına sahip çıkmalarıdır."

İl Başkanı Esen'in konuşmasının ardından Parti Meclisi Üyesi Sera Kadıgil, CHP İstanbul İl Bilişim Sorumlusu ve Genel Merkez Seçim İşleri Uzmanı Tayfun İşbilen ile CHP Bilgi ve İletişim Teknolojileri Sorumlusu Orhan Erdoğan, katılımcılara seçim süreci çalışmaları, seçim günü örgütlenmesi ve sandık güvenliğinin sağlanması yönünde atılacak adımlarla ilgili bilgiler verdi.