Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
- AK Parti Antalya Milletvekili adayları Köse, Uslu ve Aydın, seçim çalışmalarını sürdürdü

ANTALYA (AA) - AK Parti Antalya Milletvekili adayları Mustafa Köse, Altay Uslu ve İbrahim Aydın, seçim çalışmalarına devam etti. 

Kepez Orhan Gazi Semt Konağı'nda üniversite öğrencileriyle düzenlenen söyleşiye katılan Köse, genç yaşta siyasetle nasıl tanıştığını anlattı. 

Köse, politikaya atılmasındaki en büyük etkenin üniversite öğrencisi iken cezaevinde ziyaretine gittiği Recep Tayyip Erdoğan olduğunu söyledi.

Erdoğan'ın belediye başkanlığı döneminde yaşanmaz hale gelen İstanbul'a nasıl hizmet ettiğinin canlı şahidi olduğunu belirten Köse, "Sayın Cumhurbaşkanımız, milletine sevdalı, ülkesine hizmeti kendine görev edinmiş bir kişidir. Ne mutlu ki biz de onun yolunda gidiyoruz" dedi.

AK Parti'nin siyaset anlayışının temelinde halka hizmet anlayışı bulunduğunu vurgulayan Köse, anılarını paylaştı ve gençlerin sorularını yanıtladı.

Köse, başkanlık sisteminin faydalarına da değindi. Köse, halkın oyuyla göreve gelmiş bir Cumhurbaşkanından sadece kanunları onaylamasının beklenemeyeceğini vurguladı. 

- Altay Uslu

AK Parti Antalya Milletvekili adayı Atay Uslu da Demre ilçesini ziyaret etti. 

Köylerde evlere konuk olan, Üçağız, Çevreli ve Kapaklı mahalleleriyle Kaleköy mevkisinde vatandaşlarla bir araya gelen Uslu, ekmek de pişirdi. 

Demre'ye gelen ziyaretçi sayısının artması için bölgeye ulaşımın kolaylaşması gerektiğinin altını çizen Uslu, bunu için tünel ve havaalanı projelerinin hayata geçirileceğini kaydetti.

Uslu, şöyle konuştu: 

"Antalya'nın üçüncü havalimanı batı Antalya'ya, Demre-Kaş ilçelerimizin arasındaki bir lokasyona yapılacak. Havaalanı lojistik amaçlı da kullanılabilecek. Bu havaalanı sayesinde hem turistlerin bölgemize gelişi kolaylaşacak hem de ürettiğimiz ürünler kargo uçaklarıyla taşınacak, ihracatımız artacaktır. Birinci sıra milletvekili adayımız, eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, bu konuda gerekli çalışmaları bizzat takip ediyor. Menderes Türel başkanımız da bu yatırımın hızlanması için gerekli girişimleri yapıyor. İstikrarımız sürecek, Türkiye büyüyecek. Gücünü Anadolu insanından alan AK Parti hayalleri gerçekleştirmeye devam edecektir."

Uslu, "Aşçılık Kursu"nu başarıyla tamamlayan 25 kadın kursiyerle de Finike Limanı'ndaki Halk Eğitim Merkezi Akşam Sanat Okulu Sosyal Tesisleri'nde bir araya geldi. 

- İbrahim Aydın

AK Parti Antalya Milletvekili adayı İbrahim Aydın, Alanya'da seçmenden oy istedi.

"Yeni Bir Türkiye" için 7 Haziran sabahına kadar çalışmayı sürdüreceklerini belirten Aydın, Alanya'daki seçim çalışmalarının verimli geçtiğini söyledi. Aydın, şunları kaydetti:

"Alanya siyasetine ve AK Parti'ye emeği geçmiş dinamikleri harekete geçirdik. Alanya'da ve Antalya'da 7 Haziran'da AK Parti oylarının en üst noktaya ulaşması için hep birlikte daha çok çalışmamız lazım. 12 Mayıs'ta Antalya merkezde, 14 Mayıs'ta Manavgat'ta ve 15 Mayıs'ta Alanya Mahmutlar'da seçim bürolarımızı açıyoruz. Tüm teşkilatımızı ve sevenlerimizi bekliyorum."