Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
- AK Parti Antalya milletvekili adayı Köse, seçim çalışmalarını sürdürdü

ANTALYA (AA) - AK Parti Antalya milletvekili adayı Mustafa Köse, seçim çalışmalarına devam etti. 

Hurdacılar Sitesi esnafıyla bir araya gelen Köse, ardından pazarcılar, oto tamirciler, marangozcular, madeni işler, terziler, ziraat, harita, inşaat mühendisleri, mimarlar odalarını ve baroyu ziyaret etti. 

Köse, meslek odalarındaki temaslarından sonra Antalya Ticaret Borsası'ndaki toplantıda, ülkede cumhuriyet tarihindeki yatırımların her alanda 3-4 kat fazlasının partisinin iktidarı döneminde yapıldığını söyledi. 

Köse, yeni yatırımlar için 7 Haziran seçimlerinin çok önemli olduğunu ifade etti.

- "Alanya, ilk defa hızlı tren gidecek ilçe olacak"

Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan'ın Antalya'dan aday olmasını "büyük şans" olarak nitelendiren Köse, şöyle konuştu: 

"Antalya-Konya Hızlı Tren Hattı'nın planlaması yapılırken, bakanımızın gelişiyle hem Konya hem de Eskişehir olarak iki ayrı hat önümüzdeki dönem bitecek. Hızlı tren ile ulaşım çok daha kolay ve ucuz olacak. Alanya-Konya-Nevşehir-Kayseri'den Doğu Anadolu'ya, Burdur-Isparta-Eskişehir- Ankara -İzmir- İstanbul hattı ile ülkemizin birçok şehrine hızlı trenle ulaşabileceğiz. Hızlı trenle Ankara 3, İstanbul 4,5 saate düşecek. Alanya, güzergahta olmamasına rağmen ilk defa hızlı tren gidecek ilçe olacak."

Köse, tarımsal üretimin ve teşviklerin önemli oranda artığına dikkati çekerek, şöyle devam etti: 

"Antalya'da çiftçilere 48,4 milyon lira mazot, 43,7 milyon gübre desteği sağlandı. 4 ürüne verilen prim desteği, 17 ürüne çıkarıldı. 13 yılda toplam 96,6 milyon prim desteği verildi. 2002 yılında yüzde 59 olan kredi faizleri 0 ile 8,25 aralığına düştü. Tarımsal kredi kullanımı da 52 kat arttı. En önemlisi de kredilerin geri dönüşü yüzde 60'tan yüzde 98'e yükseldi. Yani çiftçimiz kredi kullanırken, kullandığı krediyi ödeyebilir hale geldi." 

Planlanan yatırımları da açıklayan Köse, Antalya'nın yol probleminin kalmayacağının vurguladı.  

Lara ve Demre'ye kruvaziyer liman planlarının altını çizen Köse, daha sonra Güzelbağ Mahallesi'ndeki toplantıya katıldı.