Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
- MHP Antalya Milletvekili adayları Cengizhan Gököz, Güray Parlak ve Neşe Gül, ziyaretlerde bulundu

ANTALYA (AA) - MHP  Antalya Milletvekili adayları, seçim çalışmalarını sürdürüyor.

Milletvekili adayları Cengizhan Gököz, Güray Parlak, Neşe Gül ile MHP İl Başkanı Ali Adnan Kaya, seçim çalışmaları kapsamında kentte ziyaretlerde bulunuyor.

Gököz, Antalya'nın tarım ve turizmin başkenti olduğunu, buna bağlı olarak taş ve maden ocaklarının en önemli sorunları arasında bulunduğunu söyledi.

Sivil toplum kuruluşlarına büyük görevler düştüğünü dile getiren Gököz, "Bu ocaklar için 800 yıllık sedir ağaçlarını kesemezsiniz' diyoruz, konuyu mahkemeye taşıyoruz. Ticaretin, sanayinin, eğitimin, tarımın ve turizmin temeli, bir hukuku, bir yasal düzenlemesi olmalıdır" dedi.

Milletvekili adayı Parlak da Türkiye 'nin   AK Parti  iktidarı döneminde mercimek, buğday ve pirinci ithal eder hale geldiğini öne sürdü.

MHP döneminde hayvancılık sektöründe tüm girdilerde KDV'nin yüzde 1 olacağını ifade eden Parlak, şöyle konuştu:

"2010-2012 arasında sadece Fransa'dan 250 milyon dolarlık et ithal etmişiz. Küçükbaş hayvanın ABD'de canlı kilosu 0,68, ülkemizde ise 5,80 senttir. Dünyada en pahalı eti yiyen ülkelerden biri Suriye, savaştan dolayı, diğeri de biziz. Pamukta 90'lı yıllarda dünyada 7. sıradayken şimdi ithal ettiğimiz en önemli kalemlerden 3. sıradadır. Bunu önlemek için Milliyetçi Hareket Partisi olarak mazotu çiftçimize 1,75 liraya vereceğiz. Tüm girdilerde ÖTV ve KDV kaldırıyoruz. Ülkemizde tarım arazileri yüzde 11 küçüldü. Kendi kendine yeten 6 ülkeden birisiyken şimdi o ülke takım sektöründe yüzde 11 küçülmüş durumda."

Milletvekili adayı Gül ise Kemer ilçesi Tekirova Mahallesi'nde Kur'an kursu yararına düzenlenen kermese katıldı.

AK Parti döneminde aile yapısının bozulduğunu öne süren Gül, bozulan aile yapısını onarmak için yola çıktıklarını belirtti. 8 Haziran sonrasında kadınlara istihdam olanağı ve sağlıklı bir gelecek için çalıştıklarını anlatan Gül, kadınlara sigorta öncesi doğumlar için doğum borçlanma hakkı sağlanacağını ifade etti.