Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
- AK Parti Antalya milletvekili adayları Mustafa Köse ve Hüseyin Samani, seçim çalışmalarını ilçelerde sürdürüyor

ANTALYA (AA) - AK Parti  Antalya milletvekili adayları Mustafa Köse ve Hüseyin Samani, seçim çalışmalarına ilçelerde devam ediyor.

Kumluca'da çalışmalarını sürdüren Köse, Mavikent ve Beykonak mahallelerinde vatandaşlarla bir araya geldi. Esnafı ziyaret edip vatandaşlarla sohbet eden Köse, ziyaretlerin ardından, Kumluca Seçim Koordinasyon Merkezi'nde düzenlenen toplantıya katıldı.

Antalya'ya yapılması planlanan yatırımları açıklayan Köse, bunlar arasında hızlı tren, havalimanı, kruvaziyer limanı gibi bir çok proje olduğunu kaydetti. Köse, "Tekirova-Finike arası duble yol olacak. Finike-Kaş arasındaki virajları da kaldırıyoruz ve tüneller yapıyoruz. 9 gölet yapıyoruz Kumluca'ya. Bu göletler bittiği zaman üretiminiz 12 aya çıkacak. Artık Kumlucalı çiftçiler 12 ay boyunca üretim yapabilecek" diye konuştu. 

Siyasete güvenin AK Parti ile sağlandığını söyleyen Köse, partisinin bugüne kadar verdiği tüm sözlerini tuttuğunu belirtti. Bundan sonra da verdikleri sözleri tutmaya devam edeceklerini ifade eden Köse, 7 Haziran'daki seçimlerde partisine destek olmalarını istedi.

- Hüseyin Samani

Hüseyin Samani ise Korkuteli'de Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Küçükköy Mahallesi'ndeki yolun açılış törenine katıldı.

Samani, burada yaptığı konuşmada, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in yaptığı çalışmalara dikkati çekti. Samani ,"Biz ancak yapabileceğimiz şeyleri söyleriz. Bundan dolayı boynumuzu hiç eğmedik ve mahcup olmadık" dedi.

Korkuteli'nde başta spor salonları, Adalet Sarayı ve okullar olmak üzere bir çok yatırım yapıldığını dile getiren Samani, Korkuteli Devlet Hastanesi'nin ise bu ay sonunda açılacağını belirtti.

Büyükşehir Yasası'nın ardından Antalya'nın 150 olan mahalle sayısının bin 150'ye çıktığını kaydeden Samani, önceden 150 mahalleye hizmet götürülemezken, günümüzde binden fazla mahalleye hizmet gittiğini de sözlerine ekledi.