Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
- CHP milletvekili adayı Çetin Osman Budak, Konyaaltı ilçesinde seçim ofisi açtı

ANTALYA (AA) - CHP Antalya Milletvekili Adayı Çetin Osman Budak, üçüncü seçim ofisini Konyaaltı ilçesi Atatürk Bulvarı'nda açtı.

Budak, açılışta yaptığı konuşmada, karşılıksız çek tutarının geçen yılın şubat ayına göre bu yıl 1,3 milyar liradan 3,2 milyar liraya yükseldiğini kaydetti. Geçen yıl kredi borcunu ödememiş kişi sayısının 1,3 milyon olduğunu belirten Budak, şöyle konuştu:

"Toplamda rakam 2,6 milyon kişiye ulaştı. Mart ayında geçen yıla göre yüzde 13 artışla aylık sayı 291 bin kişiye çıktı. Antalya'da turizmde 4 ayda geçen yıla göre yüzde 12'ye yakın kaybımız var. Ekonominin çarkları artık dönmüyor, gıda üretimi bir yılda yüzde 2,6 artmış, yarısı zaten nüfus artışı. Ekonomi banka kredisiyle ayakta duruyor."

Ekonominin yıllar sonra CHP sayesinde gündeme geldiğini savunan Budak, CHP'nin seçim olmadan iktidara ağırlığını koyduğunu öne sürdü. Gündem CHP sayesinde yeniden ekonomi olduğunu belirten Budak, "Biz de Antalya'da aynı sonucu aldık. Biz sahaya çıkınca birden bire Antalya'da ulaşım projelerine ilişkin vaatler arttı. Hızlı tren konusu ciddiye bindi, bu bile bizim katkımızı gösteriyor. Bu vaatler gerçekse şimdiye kadar o kadar söylememize rağmen ne beklendi, gerçek değilse de ayıp ediliyor" dedi.

Hükümetin bazı yatırımlarının doğaya zarar verdiğini de iddia eden Budak, şöyle konuştu:

"Kur'an-ı Kerim'de birçok ayette incir ve zeytin ağaçları geçiyor. Kendilerine dindar diyen hükümet, ellerinde Kur'an ile dolaşanlar, çevreye, ağaçlara, tarım arazilerine acımadılar. Antalya'da taş ocaklarının, HES'lerin güzelim yeşile, dağlara verdiği zarar içler acısı. Çevre yolu için bir 10-15 milyon ayrılsaydı, 250 hektar yeşil alan kurtarılırdı. Boydan boya portakal bahçeleri şimdi katledilecek. Antalya merkezde artık portakal ağacı kalmayacak. Bu nasıl bir vicdan?"